GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-11-2021 20:37   Güncelleme : 01-11-2021 21:00

İl Başkanı Parti Binasına Kilit Vurdu

İl Başkanı Parti Binasına Kilit Vurdu


Adana’da muhalefet partilerinde sular durmak bilmiyor. İYİ Parti’deki Metanet Çulhaoğlu-Göktürk Boyvadaoğlu gerginliğinden sonra akşam saatlerinde de Muharrem İnce’nin genel başkanı olduğu Memleket Partisi’nde skandal patlak verdi. 

174 genel kurul delegesinin görevden alınması için imza topladığı İl Başkanı Celal Güven, il yönetim kurulunu binaya almadı ve kapıyı kilitledi. Celal Güven’in çağırdığı polisler parti binası önünde geniş güvenlik önlemleri aldı. Şu anda partililer kapalı olan il binasına giremiyor. 

Memleket Partisi Adana İl Başkanı Celal Güven, Sarıçam ilçeyi keyfi olarak görevden alıp kayyum atamıştı. Bugünkü olağanüstü il yönetim kurulu toplantısında bu konu görüşülecekti. Ancak parti binasının kapısını kilitleyip anahtarı cebine koyan Celal Güven yüzünden toplantı gerçekleşmedi. 

Adana’da Memleket Partisi’nin gittikçe erimesinin tek sebebi olarak gösterilen Celal Güven'in, delegelerin beklentileri doğrultusunda Genel Başkan Muharrem İnce tarafından görevden alınması bekleniyor.