GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-11-2021 09:54   Güncelleme : 05-11-2021 09:54

“Saraydan Çıkın, Halkın Halini Görün”

“Saraydan Çıkın, Halkın Halini Görün”

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, halkın sağanak gibi yağan zamlardan bıkıp usandığını, ekonomik krizin ocakları söndürmeye devam ettiğini söyledi. Meclis'te AKP iktidarının yanlış ekonomi politikalarını ağır sözlerle eleştiren Barut, "Çıkın Saraylarınızdan, halkın içine bir karışın, insanların derdiyle dertlenin azıcık. İnsafınız ve vicdanınız yok sizin. Sizinle sandıkta hesaplaşacağız!" dedi. 

"TÜİK BİLE ENGELLEYEMİYOR"^

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda ekonomide yaşanan gelişmeleri gündeme getiren CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, "AKP elinde adeta kuklaya dönen, neredeyse sahibinin sesi haline getirilen TÜİK'in boyalı, makyajlı istatistikleri bile Türkiye'de yaşanan açlık ve yoksulluğu, yüksek enflasyonu, halkın içine düştüğü çıkmazı gizlemeye yetmiyor" diye konuştu. 

"TÜKETİCİ 5 LİRAYA ALIRKEN ÜRETİCİ 50 KURUŞA SATAMIYOR"

İktidarın sorunları gizlemeye çalıştığını, algı operasyonlarıyla gündemi değiştirmek istediğini ifade eden eden Ayhan Barut, şunları kaydetti:

"Deve kuşu misali hareket eden iktidar, başını kuma gömünce sorunların görünmez olduğunu sanıyor. Sağanak gibi yağan zamlardan yıldık, bıktık, usandık! Elektrikten doğalgaza, benzin ve mazottan şekere kadar her şeye yapılan fahiş zamlar belimizi büküyor. İğneden ipliğe, ekmekten tuza alıp başını giden fiyatlar, ocağımızı söndürüyor. Gübreden tohuma tarımda da tüm maliyetler artarken, çiftçinin ürünü para etmiyor. Marketlerde 4-5 liraya satılan limonu dalında çiftçimiz 50 kuruşa satamıyor. Bu köhnemiş kara düzen son bulsun. Çıkın Saraylarınızdan, halkın içine bir karışın, insanların derdiyle dertlenin azıcık. İnsafınız ve vicdanınız yok sizin! Sizinle sandıkta hesaplaşacağız!"