GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-11-2021 12:09   Güncelleme : 06-11-2021 15:24

Seçim Bitti, Adanalılık Bitti…

Seçim Bitti, Adanalılık Bitti…

 

Başkanlığını Arif Kayakşu’nun yaptığı İzmir Adanalılar Güçbirliği Derneği Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’dan büyük kazık yedi. 

Derneğin üç yıl önce  gerçekleştirdiği '5 Ocak Kurtuluş Gecesi' ne dönemin Seyhan Belediye Başkanı olan CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeydan Karalar da katılmış ve çiftetelli bile oynamıştı. Zeydan Karalar destek sözü  istedi, geceye katılanlar söz verdi, nitekim sözünü de tuttu. 

Ama seçim bitti, Zeydan Karalar hepsini unutuverdi!  

Adana’nın kurtuluşunun 100. yılı anısına 8 Ocak 2022’de İzmir’de bir gece düzenleme kararı alan İzmir Adanalılar Güçbirliği Derneği yönetimi, tüm hazırlıklarını tamamladı, sıra sadece geceye katılacak sanatçılara gelmişti. 

BŞB Başkanı Karalar, Ahmet Selçuk İlkan’ın da tanıklığında  “O iş bende. Merak etmeyin tamamdır” sözünü verdi. Bilgi, Özel Kalem aracılığıyla derneğe iletildi. Geceye katılacak sanatçılara (Ahmet Selçuk İlkan ve Işın Karaca) ödenecek ücretler ve konaklama masrafları BŞB tarafından üstlenilecekti. 

Ancak bir süre sonra Adana BŞB Kültür Daire Başkanlığından gelen telefon hayal kırıklığı yarattı. Bir memur, Dernek Başkanı Arif Kayakşu’ya “ Üzgünüz, organizasyonunuza yardımcı olamayacağız. Başkanımızın bu kararını size iletiyorum“ dedi. 

Seçim bitmiş iş bitmişti. 

Zeydan’ın seçimde kendisine destek verenlere attığı ilk kazık değildi ki, bu…