GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2021 09:42   Güncelleme : 08-11-2021 09:42

İYİ Parti’de Bu Kavga Bitmez!

İYİ Parti’de Bu Kavga Bitmez!


Adana İYİ Parti’de neler oluyor.!!

Lütfü Türkkan’ın şehit ailesine küfür etmesinden bir gün sonra, Adana’da milletvekili Metanet Çulhaoğlu ve İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu masaları yumrukladı, milletvekiline silah çekildi, vekil partililerce güvenlik önlemleri altında salondan çıkartıldı. 

Bütün bu olayların perde arkasında yatan, İYİ Parti’deki güçler kavgası. Partiden ayrılmadan önce İsmail Koncuk’un seçtirdiği İl Başkanı Boyvadaoğlu ile milletvekili Metanet Çulhaoğlu’nun arası oldukça gergin. Birinin ak dediğine öteki kara diyor. Millet İttifakı ortaklığı vesilesiyle İYİ Parti’nin CHP’li belediyelerle pazarlığa kimin oturacağı da kilit noktalarından biri. 

Çulhaoğlu, Seyhan İlçe Başkanı Misal Bolat ile birlikte hareket ettiğinden İl binası yerine ilçeye gitmeyi tercih ediyor. 

İl Divan Kurulu açısından bu ayrışma daha da ilginç. Yönetimin yarısı (Çulhaoğlu’na yakın olanlar) Seyhan ilçede, diğer yarısı da İl binasında toplantı yapıyor. Tam bir komedi. 

Trendi yükselen Meral Akşener, önce Lütfü Türkkan vakasından sonra da Adana’da yaşanan bu olaydan büyük darbe yedi. 

Adana’ya neşter vurmadığı takdirde de işi oldukça zor görünüyor. 

DÜNKÜ HABERİMİZ 

İYİ Parti Seyhan ilçe teşkilatının Misal Bolat başkanlığında organize ettiği toplantıda olaylar çıktı.

Milletvekili Metanet Çulhaoğlu’nun da katıldığı toplantıya 50 kişilik bir partili grubu ile gelen İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, “Benim neden bu organizasyondan haberim yok” diyerek ilçe başkanına bağırdı. Boyvadaoğlu ile milletvekili Çulhaoğlu da tartıştı. O esnada masaların karşılıklı yumruklandığı görüldü.

 

Bu arada il başkanı ile gelen gruptan bir kişi silahını çekip Metanet Çulhaoğlu’na doğrulttu. Çulhaoğlu salondan çıkartıldı.