GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2021 11:25   Güncelleme : 09-11-2021 11:25

Cumali İncesoy: Minnetle Anıyoruz

Cumali İncesoy: Minnetle Anıyoruz


Adana Devecileri Onursal Başkanı Cumali İNCESOY, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 83. Ölüm yıl dönümü ile ilgili mesaj yayınladı.

Başkan Cumali İNCESOY, 10 Kasım mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, ölümsüzlüğe uğurladığımız günün 83. yıl dönümünde sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yapmış olduğu mücadele ile Türk Milletinin kaderini ve tarihin akışını değiştirmiştir. Milletimiz onun önderliğinde, tüm imkânsızlıklara rağmen,  çok ağır bedeller ödeyerek, dünya tarihinin en başarılı mücadelesi ile bağımsızlığını kazanmış, kurulan “Türkiye Cumhuriyeti” bizlere emanet edilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, üstün zekâsı, ileriyi görme yeteneği, askeri dehası ve olağanüstü devlet adamlığı ve kısa sürede Türkiye Cumhuriyeti’ni yükselttiği nokta ile güçlü bir lider olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır.

Atatürk ün bizlere bırakmış olduğu bu değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için uğrunda büyük bedeller ödenen yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalı, Cumhuriyetimizi yaşatmanın ve yüceltmenin hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu asla unutmamalıyız.

Milletimizin çağdaş dünyada saygın bir yer edinebilmesi için  bize emanet ettiğiniz Cumhuriyetimizi, ilke ve hedefleriniz doğrultusunda güçlü kılma ve Türkiye’yi daha ileri seviyelere ulaştırma çabalarımızı artarak devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 83. yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.”