GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2021 17:42   Güncelleme : 09-11-2021 17:42

İYİ Parti Önüne Protesto Çelengi!

İYİ Parti Önüne Protesto Çelengi!


Adana'da Ceyhan Gazi ve Şehit Aileleri Derneği üyeleri, şehit ağabeyine küfreden İYİ Parti'li Lütfü Türkkan'ı protesto amacıyla partinin Ceyhan İlçe Başkanlığı binası önüne siyah çelenk bıraktı.

Dernek üyeleri, Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelerek Türk bayrağı açtı. Burada üyeleri adına açıklama yapan Başkan Ayşe Muhacir, şehit yakınına küfreden Türkkan'ın milletvekilliğinden de istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Her karış toprağın bedelinin şehitlerin kanları, gazilerin fedakarlığıyla ödendiğini dile getiren Muhacir, şöyle konuştu: 

"Bizler toplumun asil üyeleri, şerefli bireyleriyiz. Bizlere sahip çıkması, yardımcı olması, bizlerin hizmetkarı olması gereken bir vekilin, ağza alınmayacak derecede küfrünü de hakaretini de kabul etmiyor, şahsına iade ediyoruz. Kendisini lanetliyoruz. Bizlerden özür dilemek yerine yapacağı en onurlu davranış istifa etmesidir. Onurumuzla, gururumuzla oynamayın. İcraatınızın ve sözlerinizin karşılığı olarak bu siyah çelengi sizlere veriyoruz, bu hadsiz milletvekiline haddini bildiriniz."

Daha sonra grup üyeleri ellerinde bayraklarla İnönü Bulvarı'nda bulunan İYİ Parti İlçe Başkanlığı binası önüne yürüyerek bina önüne siyah çelenk bıraktı. AA'nın haberine göre, İstiklal Marşı okuyup "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atan grup daha sonra dağıldı.