GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2021 17:56   Güncelleme : 09-11-2021 17:56

Temizlik İşçilerinden ‘ATA’sına…

Temizlik İşçilerinden ‘ATA’sına…


Eskişehir'de Bilim Kültür ve Sanat Parkı'nda çalışan belediye temizlik işçileri, ağaçlardan dökülen yapraklar ile Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, 83'üncü ölüm yıl dönümünde; 'Atam İzindeyiz' yazısı yazıp, sonsuzluk işareti yaparak andı. Yaprakların ortasında Atatürk portresi taşıyan işçilerden Ahmet Demiral, etkinlik için "Atatürk'ü böyle anmak ve minnetimizi bu şekilde göstermek istedik" dedi.

Eskişehir'in en önemli turizm merkezlerinden biri olan Bilim Kültür ve Sanat Parkı, sonbaharda dökülen yapraklarla güzel görüntüler oluşturdu. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı parkta çalışan temizlik işçileri de kavak ağaçlarından dökülen binlerce yaprağı toplayıp Türkiye'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü andı. İşçiler, toplanan yapraklarla Atatürk'ün ölüm yılı 1938 ile 'Atam İzindeyiz' yazıp, sonsuzluk işareti yaparak andı. Yaklaşık 2 saat süren çalışma sonrası Atatürk portesi taşıyıp yazının altına kalp şekli yapan işçiler, Atatürk'e minnetlerini ifade etti. İşçiler, son düzeltmeleri de yaptıktan sonra kalbin çevresine dizilerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

'ATATÜRK'ÜN ÇOK SEVDİĞİMİZ İÇİN YAPTIK'

Her yıl sonbahar yaprakları ile etkinlik yaptıklarını söyleyen işçi Ayşe Kırcalı "Atatürk'ü çok sevdiğimiz için yaptık. Atatürk'ü hep önder gördüğümüz için bunu düşündük. Herkese örnek olmak için. Ata'mızın her zaman yanımızda olduğunu, O'nun izinden gideceğimizi ve bu izi gelecek neslimize de göstermek istedik. Şükranımız, minnetimizle Atatürk’ü anmak için bunu yaptık" dedi.