GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-11-2021 10:17   Güncelleme : 11-11-2021 10:17

Final Okulları’nda Anlamlı 10 Kasım

Final Okulları’nda Anlamlı 10 Kasım


Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83’üncü yılında Adana Final Okulları’nda da bir anma töreni düzenlendi. Okulun bahçesinde yapılan törene Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem, Adana Final Okulları Genel Müdürü M.Turhan Orhan, Adana Final Okulları yöneticileri, öğretmenleri, velileri, okul aile birliği ve öğrencileri katıldı.

Saat 09:05 Saygı Duruşu

Duygu dolu anlara sahne olan tören, Adana Final Okulları öğrencileri ve velilerinin okulun bahçesinde toplanması ile başladı. Saat 09:05 ‘te çalan siren eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra İstiklal Marşı ile devam etti. Törenler sırasında bazı öğrenciler gözyaşlarını tutamazken, Atatürk büstüne çiçekler konuldu. Öğrenciler gün boyu Atatürk köşesinde hazırlanan anı defterine de duygularını yazdılar.

Ortak Paydamız Atatürk’tür

“Dünyanın haritasını, kaderini değiştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlemle, saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyoruz.”diyerek sözlerine başlayan Kurucu Şevket Ertem, “En büyük üzüntüm bugün bu bayrakların dalgalanmasında, minarelerde ezanların okunmasında büyük rolü olan Mustafa Kemal Atatürk’e, benimle aynı vatanı, bayrağı paylaşan insanların kötü söz söylemesidir. Bugün, o ve silah arkadaşları sayesinde yastığa rahat kafasını koyan insanların ona söz söylemesi onun değerinden bir şey kaybettirmez, aksine onu yüceltir. Ömrünün 42 yılını eğitime adamış bir büyüğünüz olarak size vasiyetimdir. Bizim, Türk Milletinin ortak paydası Mustafa Kemal Atatürk’tür. 57 yıllık bir ömrü kendi ülkesine adamış olan Mustafa Kemal’in ve silah arkadaşlarının bize gökyüzünden gülümseyerek bakması için çok çalışacağız ve kendi tarihimizle gurur duyacağız.” dedi.

Öğrencilerin Duygu Dolu Sunumları

Adana Final Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin,öğretmenleri ile birlikte hazırlamış oldukları oratoryo sunumunun ardından tören programı piyano, keman ve saz eşliğinde koronun söylediği şarkılar ile devam etti. Halk oyunları ekibinin “Zeybek” gösterisinin ardından tören, 10 Kasım temalı resim sergisinin gezilmesi ile sona erdi.