GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-11-2021 19:29   Güncelleme : 15-11-2021 19:35

Balcalı Hastanesi’nde Ödeme Skandalı!

Balcalı Hastanesi’nde Ödeme Skandalı!


Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’ne tıbbi cihaz, araç-gereç vb satışı yapan  firmalara ödeme soruşturma konusu oldu. 

ABD’deki Texas Tech Üniversitesi’ne ait denklik belgesi YÖK’e verilmediği için adı ‘rektörlük yapamaz’ iddiasıyla gündeme gelen Prof. Dr. Meryem Tuncel, Balcalı Hastanesi’nin alacaklı firmalarına yapılan ödemelere dair de sıkıştı kaldı. 

Edinilen bilgiye göre birçok müteahhit firma, Balcalı Hastanesi‘nden alacaklarını tahsil edebilmek için ‘farklı adreslere’ sevk edildiklerini ileri sürüyor. Konuya ilişkin şikayetler Ankara’ya kadar ulaştı. Alacaklılar, adama ve torpillilere göre ödeme işlemi yapıldığı iddiasında. 

Duruma el koymak adına ÇÜ Rektörü Meryem Tuncel, konuyu araştırmak üzere bir soruşturma komisyonu kurma kararı aldı. Ancak komisyonun ne derece sağlıklı bir sonuca ulaşabileceği de tartışma konusu. 

Adana’nın tanınmış eski bir siyasisi ile ÇÜ üstdüzey yöneticilerinden birinin kardeşinin ödeme planında söz sahibi olduğu şikayeti Ankara’ya kadar ulaşmış durumda.