GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-11-2021 15:55   Güncelleme : 16-11-2021 15:55

Seyhan İlçe Başkanı İstifa Etti

Seyhan İlçe Başkanı İstifa Etti


Memleket Partisi Seyhan İlçe Başkanı Baran Basık, İl Başkanı Celal Güven’e yönelik ağır eleştirilerde bulunarak görevinden istifa ettiğini duyurdu. 

Açıklama şöyle:

“Değerli Parti Büyüğüm,

Bugün tarihiyle Seyhan ilçe Başkanlığı görevimden ayrıldığımı üzülerek sizlerle paylaşmak isterim.

Bu kararımın sebebini, siz kıymetli büyüklerimle paylaşmak istiyorum. Adana İl Başkanlığında il yönetiminden doktorlar, mühendisler ve Aydın Ne kadar güzel insanlar var ise İl Başkanı Celal Güven tarafından görevden alındı . Yerlerine maaşlı elemanlarını, para verdiği, dükkan açtığı veya bir şekilde yanında tuttuğu (kimseyi aşağılamak için söylemiyorum. ) ilkokul mezunu , inşaat işçi başı, şoförlük yapan insanlarla bir il yönetimi kurdu . Şu an Adana il yönetiminde bir sürü şoför var mesela. Tabi ,mesleki durumları veya eğitim seviyeleri değil beni rahatsız eden .

Adana ilinde ilk günden beri bir rahatsızlık vardı gitti. Ve, emin olun bunun tüm sebebi Celal Bey’dir.Kendisinin Kendi ağzıyla Ankara çalıştığımızı görsün diyerek çektirdiği fotoğraflar yaptığı çalışmalardır beni rahatsız eden. İnsanların gözlerinin içine baka baka yalan söylemesidir rahatsız eden. Utanmayı bilmemesidir beni rahatsız eden. Eşi ile beraber siyaset yapmak çok güzel fakat eşinden habersiz yapamamasıdır beni rahatsız eden. 30 Ağustosta afiş yaptırmak istediğimde beni durdurup afiş asmayalım demesi, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamaya çağırmamasıdır beni, bizi, Adana’yı rahatsız eden. Gerekirse başka partiye geçeriz diyebilmesidir mesela bir il başkanın ilçe başkanına.

Sizleri tanımaktan onur duyuyorum . Fakat edep adap bilmeyen cahil ve ahlaken değersiz olduğunu düşündüğüm insanlarla çalışmak zorunda olmak Adana’da beni üzüyor Siyasetin eğitimli, ahlaklı ve bir şeyler üretebilen vatan ve millet için projeler üretebilecek vicdani kararlar verebilecek kıymetli insanlarla yapılması gerekir.Adana’da bu ortam maalesef kalmamıştır. Mahallede kahvede oturan akşamki diziyi konuşan ve bunların beraberinde ahlak ve vicdani değerleri eksik  insanlarla ben çalışamıyorum değerli parti büyüklerim. Her zaman emrinizdeyim.”