GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-11-2021 10:47   Güncelleme : 17-11-2021 10:47

“Geride Utanacağım Birşey Bırakmadım”

“Geride Utanacağım Birşey Bırakmadım”


Adanalı eczacı Erdoğan Çolak, Türk Eczacılar Birliği Genel Başkanlığını Arman Üney'e karşı kaybetti. Erdoğan 2007 yılından beri bu görevi sürdürüyordu.

Çolak, yayınladığı veda mesajında “Geride utanacağım hiçbir şey bırakmadım“ dedi. 

Açıklamanın tam metni: 

“Sevgili eczacı meslektaşlarım,

14 yıldır sürdürdüğüm Türk Eczacıları Birliği başkanlığı görevim, 43 üncü Olağan Büyük Kongre ile birlikte sona erdi. Ancak eczacılık mesleğini ve toplumun sağlığını ileri taşımak için verdiğimiz 30 yıllık mücadele tabii ki devam edecek.

Bu süreçte acısıyla tatlısıyla, iyisiyle kötüsüyle pek çok anı, deneyim, bilgi biriktirdik. Hemen her eczacının kalbine dokunmaya çalıştık.

Mesleki kazanımlarımızı genişletmek için tek ses, tek yürek olduk. 16 grupta sıralı üst limitli dağıtım reçeteleri, nüfusa göre eczane sınırlaması, reçete başı ücret, Rehber Eczanem, kamu eczacılarımıza katsayı gibi irili ufaklı kazanımlar elde ettik.

Eczacılığın etik duruşunu paylaşmak ve yaygınlaştırmak doğrultusunda adımlar attık. Ne mutlu bana ki, meslek örgütümüzün pek çok kazanımına imza attım ve geride utanacağım hiçbir şey bırakmadım.

Bu süreçte pek çok meslektaşım, arkadaşım, dostumla birlikte çalıştık. Birlikte Merkez Heyeti, Denetleme Kurulu ve Haysiyet Divanlarında yer aldığımız tüm çalışma arkadaşlarıma, bizimle birlikte görev yapan tüm Oda başkan ve yöneticilerine, bizleri bu görevlere layık gören tüm delegelere tek tek teşekkür ediyorum. Birliğimizin sayısını 160’a çıkardığımız personeli de her zaman kalpten bir şekilde göreve hazırdı. Birlik ve meslek için onlar da en az bizler kadar çalıştılar, çalışıyorlar. Başımızın taçları onlar.

Onlara da teşekkür ediyorum. 

Eklediğim fotoğraflardan biri, 2008’de 30.000 kişiyle yaptığımız Artık Yeter Mitinginden. Çocuklarım anne ve babaları eczacılık gönüllüsü olunca meslek birliğinin gündemlerine de çok erken yaşta dalmış oldular.

Umarım onlara karşı sorumluluğumu mesleğime ve Birliğime karşı sorumluluğumla dengeli bir biçimde yürütmeyi başarabilmişimdir İnanıyor ve biliyorum ki gelecek nesillere yönelik bu borcumuzu yerine getirmek bizlerin en büyük başarısıdır 

Birlikle üretmeye, birlikle kazanmaya devam“