GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-11-2021 13:41   Güncelleme : 18-11-2021 13:41

Başkentteki Adanalılar Ongun’la Buluştu

Başkentteki Adanalılar Ongun’la Buluştu


Başkentte yaşayan Adanalılar Derneği ve Platformu İşbirliğiyle 30 Kasım’da Ankara’da gerçekleşecek olan Birlik Beraberlik ve GÜÇ Birliği gecesine davetler geniş çerçeveden devam ediyor. Bu kapsamda “Adana Beyi” olarak anılan Ramiz Ongun’u DEVA Partisi Genel Merkezindeki makamında ziyaret eden Dernek ve Platform yetkilileri Ongun’u programa davet ettiler. Ziyarette bir konuşma yapan Dernek Başkanı Yunus Sakarya, “Başkentteki Adanalıların bir araya gelmesi için geçmişten bugüne her çalışmaya destek verdiğinizi biliyoruz. Bu nedenle Adanalılık üst başlığında bir araya geleceğimiz programları oluşturmaya başladık. Başkentteki Adanalıların sayısı 100 binlere ulaştı. Derneğimiz hemşerilerimizle temas halinde, çalışmalarımızı her zamankinden daha fazla artırarak yürütüyoruz, Kabulünüz için teşekkür ediyorum, dedi. 

DEVA Partisi Genel Merkezindeki Makamında “Adanalılar Heyetini” kabul eden Parti Kurucusu Ramiz ONGUN’ateşekkür eden Başkent Adanalılar Platformu Başkanı Fatih Bayhan’da, “Başkentteki Adanalılar uzun bir zamandan bugüne lokal programlarla bir araya geliyorlardı. Şimdi bir taraftan derneğimiz tüm hemşerilerimizle temas kurarken, Platform olarak bizlerde Bürokrasideki hemşerilerimizle temas halindeyiz. Üç yıldır aylık programlarla bir araya geliyoruz. 30 Kasım’da yapacağımız GÜÇ BİRLİĞİprogramı bu açıdan büyük önem taşıyor. “Adanalılık Bilinci” için tüm Hemşerilerimizle bir araya gelebilmeyi, ortak hareket etme bilincini geliştirerek buluşmalara başladık, dedi. Başkentte Bürokraside görev yürüten çok sayıda Adanalı bulunduğunun altını çizen Bayhan, “Adanalılar olarak sayımız çok ama işbirliği ve iletişim yoktu. Bu çalışmalar inşallah bu boşluğu da ortadan kaldırmış olacak, dedi. 

Kabulde Adanalılar Derneğine ve Platform üyelerine teşekkür eden Ramiz Ongun’da, Başkentte Adanalıların sesi oldunuz. Bu beraberliği önemsiyoruz. Sivil Toplum Hareketliliği en azından Adana için oldukça büyük önem taşıyor. Geçmişte bazı teşebbüsler oldu, ancak görüyorum ki bu sefer hemşerilerimiz bir araya gelebilme başarısını ortaya koymuş, sizleri tebrik ediyorum. Adana için, Adanalılar için ve bu bilincin yayılması için Başkentte her zaman desteğimiz sizlerle olacaktır, inşallah 30 Kasım’daki programda da bu güç birliğini fiziki olarak ortaya koymuş oluruz, dedi. Dernek Genel Sekreteri Mehmet Kubat, Genel Başkan Yardımcısı Sabri Özata’nın da iştirak ettiği ziyaret karşılıklı iyi niyet dilekleri ve davetiyenin takdimiyle son buldu.