GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-11-2021 21:32   Güncelleme : 19-11-2021 22:16

Saimbeyli İlçe Başkanı Görevden Alındı

Saimbeyli İlçe Başkanı Görevden Alındı

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Saimbeyli İlçe Başkanı Emel Doğan görevden alındı. İlçe başkanının görevden alınmasında Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Kemal Toros ile Hacı Karaaslan'ın etkili olduğu belirtiliyor. 
 

CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi imzasıyla yapılan "görevden alma" yazısında, Toros ve Karaaslan'ın hazırladıkları raporun yönetim kurulunca görüşülerek parti tüzüğünün 18 ve 24. maddeleri gereğince ilçe başkanı ve yönetim kurulunun görevden alınmasına oy birliği ile karar verildiği bildiriliyor. 

Bu arada Saimbeyli İlçe Başkanı Emel Doğan'ın görevden alınmasına da CHP tabarından da büyük tepki geldi. Sosyal medya hesaplarından yapılan yorumlarda şöyle denildi:

 

"Ülke yangın yeri. Yaşam pahalılığı,yoksulluk, işsizlik, geçim sorunu altında milyonlar eziliyor.Tek adamın belirleyiciliğinin ülkeyi getirdiği nokta ortada. Hepimiz bu gerçeklikleri biliyoruz. Adana özeline gelince, sandıkta delegasyonun güvenini alarak seçilen, ilçesinde partisinin oyunu arttırmak için özverili çalışma yürüten, parti içinde kimi kesimleri bu yönleriyle rahatsız eden, on beş ilçemizde tek kadın başkan olan Saimbeyli CHP İlçe Başkanımız Emel Doğan’ın görevden alınmasını doğru bulmuyoruz, eleştiriyoruz. Haksız ve yerinde olmayan bir karar olarak nitelendiriyoruz. Seçim atmosferine girilen bir ortamda, birbirimize daha da gereksinim duyarken, yine parti içi hesaplarla hareket edilerek,verilen emekleri yok sayarak alınmış olan kararın partimizi büyütmeyeceği, yeni bölünmelere yol açacağı düşüncesindeyiz"