YAŞAM
Giriş Tarihi : 20-11-2021 20:42   Güncelleme : 20-11-2021 20:54

Ekrem İmamoğlu ve Zeydan Farkı!

Ekrem İmamoğlu ve Zeydan Farkı!


Twitter'da bir kişinin“İBB’nin kadrolu köpeği BOJİ tramvaya pisledi”diye paylaşımının üzerine İBB Sözcüsü Murat Ongun bu iddialara cevap verdi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ongun, “Güzel bir cana bile düşman olanlarla uğraşıyoruz” diye tepki gösterdi. Ongun'un paylaştığı güvenlik kamerası görüntülerinde gerçek ortaya çıktı. Yaşlı bir adamın dışkıyı koltuğa koyduğu görülürken, Ongun "Boji’nin tramvaya kaka yaptığı iddia edilmişti. Ama kameralar bize bu akıl almaz görüntüleri gösterdi, izleyin"dedi.

İBB, ÇİP TAKMIŞTI

İstanbul'da toplu taşıma araçlarını kullanan Boji sosyal medyanın gündeminde. Daha önce başı boş şekilde dolaşan Boji'ye İBB, takip edilebilmesi için mikro çip takmıştı.


ZEYDAN KARALAR'A DA PROTESTO DÜŞTÜ! 

Öte yandan, Ekrem İmamoğlu'nun bu insani tavrına karşın Adana BŞB Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan döneminden beri hayvanlara karşı katı tutumuyla tanınıyor. 

Bu yüzden Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO), Büyükşehir Belediyesi önünde gerçekleştiği bir eylemle hem Başkan Zeydan Karalar’ı hem de Adana Barosu yönetimini protesto etmişti. 

Büyükşehirin hayvan haklarına duyarsız kaldığını ve sorunların çözümü için hiçbir adım atmadığını ileri süren hayvanseverler, Adana Barosu’nun da protesto eylemini engellemeye çalışmakla suçlayıp "Baro, Zeydan Karalar'ın arka bahçesi değildir" değerlendirmesinde bulunmuşlardı.