EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-11-2021 12:49   Güncelleme : 23-11-2021 12:49

“Öğretmenlerimiz Övgü ve Takdire Layık”

“Öğretmenlerimiz Övgü ve Takdire Layık”

 

"Öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır"

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, öğretmenlerin, yurdun her köşesinde fedakarca çalıştıklarını, en zor şartlarda dahi mesleklerini sevgiyle icra ettiklerini belirterek "Öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır. Öğretmenlerimize şükran borçluyuz" dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan Ay, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Öğretmenlerimiz, insanı en ideal şekilde eğitmek suretiyle, geleceğin Türkiye'sini, dahası geleceğin dünyasını inşa etmek gibi son derece kutsal bir vazifeyi icra etmektedirler. Öğretmenler, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır. Bilhassa bizim kültür ve medeniyetimizde, öğretmenler anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteber sayılmaktadırlar.
Zira, bizler, ilim ve irfan sahibi kimselere hürmeti, bize bir harf dahi öğreten kimsenin karşısında saygıyla eğilmeyi şiar edinmiş bir milletiz. Gönüllerimizde müstesna bir yere sahip olan öğretmenlerimize hepimiz şükran borçluyuz.
Yurdumuzun her köşesinde fedakarca çalışan, en zorlu şartlarda dahi mesleklerini sevgiyle icra eden öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır.

Bu vesileyle  öncelikle görevi sırasında şehit düşen ve ahirete irtihal eden bütün öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.
Cennet vatanımızın dört bir yanında eğitim ordumuzun yürekli neferleri olarak ülkemizin istikbalinin harcını karan tüm öğretmenlerimizi yürekten selamlıyorum."