YEREL
Giriş Tarihi : 01-12-2021 11:05   Güncelleme : 01-12-2021 11:11

Emir Eri Başkan Erdem Kıyıma Gidiyor

Emir Eri Başkan Erdem Kıyıma Gidiyor


Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, sözleşmeli kadro ve Ceyhan Belediyesi Personel AŞ.'ye yeni hesaplar eklenmesini meclis gündemine taşırken, sözleşmeli 37 personelin, iş akdini feshedeceği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

“HERKES ZAM, ERDEM ÇIKIŞ DERDİNDE"

Meclis üyelerini, yeni kadro tahsisi konusunda ikna eden Başkan Hülya Erdem'in personel kıyımı hakkında kendilerine bilgi vermediğini ileri süren Ceyhan Belediyesi Meclis Üyeleri, gelişmelere tepki gösterdi. 37 sözleşmeli personel, için sözleşmelerinin uzatılmayacağı bilgisi verilerek, tebliğe davet edildikten sonra, gelen tepkiler üzerine tebliğin geri çekildiği ve bugün meclis toplantısında yeni personel alımının gündeme geleceği ileri sürüldü.

“MİLLET İTTİFAKI DA TEPKİ GÖSTERİYOR"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir kişinin bile ekmeğinden olmayacağı açıklamasına rağmen, toplu kıyım hazırlıkları yapan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem'in bu girişiminden haberdar olmadıklarını belirten CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi ve İYİ Parti İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu'nun da duruma tepki gösterdiği biliniyor. Cumhur İttifakı meclis üyelerinin yanı sıra Millet İttifakı meclis üyelerinin de, kadro tahsisi ve toplu personel kıyımı ile ilgili tavrı ne olacak?

“‘HALK AÇIZ’ DİYE SOKAĞA DÖKÜLÜRKEN YAPILIR MI?"

Son haftalarda dövize gelen zamlar nedeniyle sokağa dökülen halkın tepkisini de hiçe sayan Hülya Erdem, ekonomik sıkıntı içerisindeki personelin işine son verme hazırlığında olması, yakın çevresi tarafından da doğru karşılanmıyor. CHP'li gençlerin iş çıkışlarını vermesi ile tartışılan Başkan Erdem'in bu tavrına CHP Genel Merkezi ve Millet İttifakı üyesi partilerin, bu durumu sokağa dökülen halka nasıl açıklayacağı merakla bekleniyor.