YEREL
Giriş Tarihi : 02-12-2021 11:03   Güncelleme : 02-12-2021 11:07

“Ben Öldürmedim, Kendini Vurmuş”

“Ben Öldürmedim, Kendini Vurmuş”


Yüreğir ilçesinde, genç kadının silahla vurularak öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan şüpheli tutuklandı.

Atakent Mahallesi'nde 24 Kasım'da apartman bahçesinde bir çocuk annesi Ekin Gökçe Yıldız'ın (20) silahla vurulmuş bulunmasının ardından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, 29 Kasım'da yakalanan Tolga A'nın arkadaşları Yusuf Ç. ve Batuhan E. de gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Tolga Avcı çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutulandı, zanlının saklanmasına yardım ettikleri ileri sürülen arkadaşları Yusuf Ç. ve Batuhan E. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Avcı'nın ifadesinde "Oturduğum binanın bodrum katına girip, sohbet ettik. Bu sırada üzerimde taşıdığım tabancayı masaya bırakıp, 'sakın oynama' diye uyarıp, gelirken aldığım böreği evime çıkarttım. O anda silah sesi duyup, tekrar bodrum kata geldiğimde Ekin'i kanlar içinde buldum. Yaralıydı, silah benim olduğu için korkup, bahçeye çıkartıp attım. Sonra da bodrum katını kilitleyip, kaçtım. Ekin'i apartmanın önüne bırakıp kaçtığım için pişmanım. Vurmadım, kendi kendini vurdu." dediği ileri sürüldü. 

Olay

Atakent Mahallesi'nde 24 Kasım'da apartman bahçesinde hareketsiz bulunduktan sonra Yüreğir Devlet Hastanesine kaldırılan 20 yaşındaki Ekin Gökçe Yıldız yaşamını yitirmişti.

Kadına silahla ateş edildiğini belirleyen polis, zanlının Tolga Avcı (30) olduğunu belirlemiş ve şüpheliyi Sinanpaşa Mahallesi'ndeki bir evde 29 Kasım'da yakalamıştı.

Olay günü gözaltına alınan 2 kişi de ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştı.

Maktulün dini nikahla birlikte yaşadığı Selçuk Fakıoğlu'nun da yaklaşık 2 yıl önce barışmak için bir araya geldiği husumetlileriyle aralarında çıkan kavgada bıçaklanarak ve pompalı tüfekle vurularak öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. (AA)