GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-12-2021 20:18   Güncelleme : 14-12-2021 20:52

Zeydan, Sattığı Yolu Geri Satın Alıyor

Zeydan, Sattığı Yolu Geri Satın Alıyor


Seyhan Belediye Başkanlığı döneminde Zeytinli köyünün yolunu 2017 yılı Aralık ayında (467 metrekare) encümen kararlarıyla satan Zeydan Karalar geri adım atıyor. Arsayı satın alanlarla görüşen Zeydan Karalar, Büyükşehir Belediyesi olarak geri satın almaya hazırlanıyor. 

Zeydan, dün ARC Su Arıtma firması sahipleri ile görüştü. Satışı gerçekleştirilen 467 metre karelik arsayı tekrar iade etmeleri yönünde ikna (!) etti. Çıkışta Zeytinli köyü sakinleri ile karşılaşan BŞB Başkanı “Bu sorununuzu halledeceğim” taahhüdünde bulundu. 

Yani, Seyhan Belediye Başkanı olarak sattığı arsayı Büyükşehir Belediye Başkanı olarak satın alacak. 

Dikkat çekici bir nokta daha var. 27 Aralık 2017 tarihli satışta altında imzası bulunan encümen üyeleri, Türkmenbaşı arsasını da satan ve bundan ötürü yargılanacak olan isimler. 

ŞEHMUS UÇAR : BU AKILLARA ZARAR SATIŞIN TAKİPÇİSİYİM!

Haber portalımızın Türkiye gündemine taşıdığı haberle ilgili olarak, bu tür  sorunlara duyarlı olan MHP Seyhan Belediye Meclis üyesi Şehmus Uçar müdahil olmuş ve yargıya intikal ettirmişti. 

Zeytinli köyü sakinlerini mağdur eden satılan yolun üzerinde basına demeç veren MHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Şehmus Uçar ise konuyu yargıya taşıdığını ve takipçisi olacağını söyledi, ardından da suç duyurusunda bulundu. 

Şehmus Uçar, “Zeydan Karalar kaça sattığı arsayı arsayı kaça satın alacak, bunun da takipçisi olacağım” sözünü verdi. 

TRAJİKOMİK SATIŞIN HİKAYESİ… 

Seyhan Belediyesi, 22 Aralık 2017'de encümen kararıyla, Zeytinli Mahallesi'nin Adana-Tarsus karayoluna bağlantısı olan giriş yolunu, sağ ve sol kısmındaki arsanın sahibi olan özel şirkete encümen kararıyla sattı.

4 yıl boyunca mahallelinin yolu kullanmasına izin veren şirket (ARC Su Arıtma), geçen ekim ayında arsaya, arıtma tesisi inşaatı başlatıp mahalle yoluna moloz döktü. Mahalleli ise yolun kapanmasıyla 4 kilometre ilerideki başka bir yolu kullanarak evlerine ulaşabiliyor.

Yaptığımız haber sonrası konu Türkiye gündemine oturdu ve tartışılmaya başlandı.