GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-12-2021 11:29   Güncelleme : 16-12-2021 11:29

İl Binasındaki Toplantıya Zeydan Baskını!

İl Binasındaki Toplantıya Zeydan Baskını!


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 23 Aralık’ta Adana’ya gelmesinden önce partide kriz yaşandı. 

İl binasında yapılmakta olan program hazırlığı toplantısında İzmir Milletvekili Ednan Arslan, Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ve Adana milletvekili Ayhan Barut bulunuyordu. 

Ancak toplantıya sürpriz bir baskın gerçekleşti. BŞB Başkanı Zeydan Karalar, İl Başkanı Mehmet Çelebi’nin odasına hışımla girerek, “Genel Başkan benim programıma geliyor..” diye bağırdı. 

Adana milletvekili Ayhan Barut’un, Karalar’ın ses tonun altında kalmayıp karşılık vermesi üzerine BŞB Başkanı geri adım atarak yumuşadı. Odadaki gerginlik konuk milletvekillerine de yansıdı. 

ADANA CHP’DE 23 ARALIK HAZIRLIĞI…

Çukurova Belediyesi’nin “7 Buçuk Yılda 7’nci Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni” Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile gerçekleştirilecek.

Toplu açılış ve temel atma töreni için yer olarak özgün bir proje olan Adana Lezzetleri Çarşısı belirlendi. Adana Lezzetleri Çarşısı yanında içerisinde Mola Evi’nin de olduğu birçok önemli proje ve temalı parkların açılışı yapılacak. Yeni projelerin de temeli atılacak.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin,  “Her yıl bir toplu açılış ve toplu temel atma töreni yapıyoruz. Geçen yıl 6’ncı toplu açılış töreni yaptık. Bir süredir 7’nci toplu açılış hazırlığı yapıyoruz. 7’nci toplu açılış ve toplu temel atma törenini 23 Aralık’ta yapacağız. Töreni Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile yapacağımız için çok mutluyuz” dedi.

AÇILIŞI YAPILACAK ESERLER

Adana Lezzetleri Çarşısı

Mola Evi

Müslüm Baba Parkı

Yüzüncü Yıl Emekli Dinlenme Evi

Karslı Kadın Sohbet ve Dayanışma Evi

Türkan Bebek Parkı

Belediyeevleri 12 Nolu Park

Yüzüncüyıl 19 Nolu Park

Huzurevleri 16 Nolu Park

Güzelyalı 9 Nolu Park

TEMELİ ATILACAK ESERLER

Yüzüncüyıl 2 Nolu Gülen Yüzler Semt Kreşi

Yurt Mahallesi Açık Semt Pazarı

Güzelyalı Spor Tesisi ve Tenis Kortu

Erdal İnönü Parkı

Madımak Parkı

3 Fidan Parkı

İbat Hüseyinov Parkı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ayrıca Kozan’da da BŞB tarafından yapılan Kubilay Meydanı ve Anıtı ile Büyükşehir Anaokulu-Gündüz Bakımevi’nin açılışını da gerçekleştirecek.