GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-12-2021 17:11   Güncelleme : 16-12-2021 17:11

Çay: Bu Kadar mı Düşman Olduk!

Çay: Bu Kadar mı Düşman Olduk!


Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Aralık ayı dördüncü oturumunda, Hüseyin Sözlü döneminde kurulan bir çocuk parkı malzemelerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından geri istenmesi tartışma yarattı. 

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay buna sert tepki gösterdi. 

Aladağ Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Mustafa Akgedik başkanlığında toplanan mecliste gündem dışı söz alan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığından gelen yazıyla şaşırdığını söyledi. Çay, "Hüseyin Sözlü döneminde Pozantı Belediye Başkanlığı'nın talebi üzerine bir çocuk parkı yaptık. İstiklal Mahallesindeki yeri Taşpınar Ailesinden rica ettik. Oraya park kuruldu. Şimdi de şahıs arsada inşaata başlayacağından arazisinin boşaltılmasını istedi. Çocuk parkını söktük, hurdacıya vermedik, belediyenin deposuna koyduk. Bugün aldığım bir yazıyla Büyükşehir Belediyesi parkın iadesini istedi. Biz onunla  İstiklal Mahallesi'ne bir park yapacaktık. Eğer ki Adana BŞB'nin parka ihtiyacı varsa, ben buradan namus sözü veriyorum,10 tane park malzemesi alacağım. Büyükşehir'in Pozantı Belediyesi'ne verilmiş 2 çocuk salıncağı ve kaydırağa mı ihtiyacı var.! Bu kadar mı düştük birbirimize, bu kadar mı düşman olduk?" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Serdar Seyhan ise, Başkan Zeydan'ın en çok hizmeti Pozantı'ya yaptığını iddia edip, "Bu kadar vefasız olmayın. Bürokratlar üzerinden mecliste polemik yapmayın. Bu konu iki başkan arasına çözülecek bir şeydir. Başkan Zeydan Karalar ile birbirinize uzak değilsiniz. Bu sorunu ikiniz arasında çözebilirsiniz" diye konuştu.

MHP Grup Başkanvekili Cemal Demirdağ da, Döşeme Mahallesi'nde daha önce kurulan ekmek büfesinin kaldırıldığını, vatandaşlar çok uzak yerden ekmek almak zorunda kaldığını belirterek, ekmek büfesinin eski yerine konulmasını istedi.