GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-12-2021 10:02   Güncelleme : 20-12-2021 10:02

Muhalefete Cevher Gibi Strateji…

Muhalefete Cevher Gibi Strateji…

 

Adana siyasetinin önemli isimlerinden, 20. Dönem Adana milletvekili Cevher Cevheri, muhalefete seslenerek, “İktidarın sert ve kutuplaştırıcı siyasetine aynı üslupla cevap vermenin doğruluğu tartışılır. Amaç kendi taraftar kitlenizi mutlu etmek ve pekiştirmekse, hırçınlığa aynen karşılık verilebilir. Yok eğer karşı cenahtan seçmen kazanmak niyetiniz varsa, tavrınızı kontrol etmelisiniz” önerisinde bulundu.
 
Cevher Cevheri; 
“Siyasi iktidar, sert ve kavgacı üslubunu sürdürmekte kendi yönünden haksız sayılmaz. Bir zamanlar yüzde 50’lere yaklaşan seçmen desteği erimeye devam ediyor. Çözülmeyi en azından yavaşlatabilmek için buna mecbur da sayılabilir. Ancak muhalefetin stratejisi farklı olmak zorunda..
Son dönemin moda tabiriyle (gri seçmen) diye tanımlanan, taraf değiştirmeye meyilli kişileri kazanabilmek, hırçın ve kavgacı söylemlerle hiç de kolay değil. Muhalefet yetkilileri, taraftarlarından "yaşa, varol" nidaları duymak yerine biraz da yeni seçmen kazanmaya odaklanmalı.
Muhalefet partilerini idare edenler illa ki sert siyasetin yararlarına inanıyorlarsa, aralarında görev taksimi yaparak, karşı cenaha da hitap edebilen, hatta onları gülümsetebilen, düşündürebilen ve pozisyonlarını sorgulatabilen birilerini de ön saflara yerleştirebilirler.” değerlendirmesini yaptı.