GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-12-2021 12:14   Güncelleme : 21-12-2021 12:21

Zeydan Davayı Kaybetti, Haciz Geliyor!

Zeydan Davayı Kaybetti, Haciz Geliyor!

 

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde bağlı ASKİ Genel Müdürlüğünün alacak ve veznelerine haciz geliyor. ASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Zeydan Karalar ve üst düzey yöneticiler hakkında da görevlerini kötüye kullandıkları ve kamuyu zarara uğrattıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulacak.
 
Adana 5. Sulh Hukuk Mahkemesi, ASKİ aleyhine kritik bir karara imza attı. 2021/1492 sayılı kararda, “Dimaks Ltd. Şti’nin araçlarının ASKİ bünyesinde çalışmadığı iddia edilip kesilen 4 milyon 145 bin liranın kurumdan alınarak alacaklıya verilmesi” istendi.
2.5 yıl öncesine dayanan ceza faiziyle birlikte 6 milyon lirayı buluyor. 
 
Mahkemenin seçtiği bir Sayıştay’dan olmak üzere iki bilirkişi incelemesi sonucunda plakası belirtilen araçların ASKİ hizmetlerinde fiili olarak çalıştığını kayıtlarla kanıtladı. Karar bu çerçevede verildi. 
 
Davayı kazanan Dimaks yetkilileri, bugün ASKİ alacaklarına ve veznelerine 6 milyon lirayı tahsil amacıyla haciz işlemi uygulatacaklarını açıkladı.
 
Ayrıca haksız uygulamaları nedeniyle ASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Zeydan Karalar ile Nesrin Vursavuş ve Kadir Küreksiz aleyhine görevlerini kötüye kullandıkları, kamuyu zarara uğrattıkları gerekçesiyle dava açılacağı öğrenildi.