GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-12-2021 19:39   Güncelleme : 23-12-2021 19:43

Fuat Oktay’a Geçmiş Olsun Dilekleri…

Fuat Oktay’a Geçmiş Olsun Dilekleri…

 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalandı. Cumhurbaşkanı Yardımcılığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Oktay'ın Covid-19 testi pozitif çıktı.
Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavi gören Fuat Oktay'ın genel sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana milletvekili Julide Sarıeroğlu, sosyal medya hesabından Fuat Oktay’a geçmiş olsun dileğinde bulundu. 
ÜNİVERSİTEYİ ADANA’DA OKUDU
 
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 1964 yılında Yozgat’ta doğdu. Rektörlüğünü Prof. Dr. Meryem Tuncel'in yaptığı, Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümü'nden 1985'de mezun olduktan sonra üniversitemizde araştırma görevlisi olarak çalıştı.
 
1990 yılında, ABD'de otomotiv sektörünün merkezi Detroit'teki Wayne State Üniversitesi’nde imalat mühendisliği ve işletme alanlarında yüksek lisans programlarını tamamladı. Aynı üniversitede endüstri mühendisliği alanında doktora derecesini alarak, havacılık ve otomotiv endüstrisi alanlarında uzmanlaştı.
Oktay, Beykent Üniversitesi’de de İşletme Bölüm Başkanlığı ve Dekan Yardımcılığı yaptı.
2008-2012 yılları arasında THY Stratejik Planlama ve İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama, Üretim Planlaması ve Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü.
TUSAŞ Yönetim Kurulu üyeliği, THY Teknik Yönetim Kurulu üyeliği ve Türk Telekom Yönetim Kurulu başkan yardımcılığı görevinde bulundu.