YAŞAM
Giriş Tarihi : 27-12-2021 10:05   Güncelleme : 27-12-2021 10:05

Devecilerden Her Sabah Çorba İkramı

Devecilerden Her Sabah Çorba İkramı


Adana Devecileri halkın ve öğrencilerin yoğun olduğu baraj yolunda sabahları sıcak çorba-ekmek dağıtımıyla vatandaşın zamandan, öğrencinin de bütçesinden tasarruf etmesini sağlıyor.

Başkan Faruk İncesoy “Bu zor ve soğuk günlerde halkımıza bağımızı her alanda güçlendireceğiz” dedi

Adana Devecileri tarafından başlatılan çorba dağıtımının destekçisi Her Dem restoran sahibi Hakan TANGİZ; “sabah saatlerinde işine veya okuluna yetişmek isteyen halka ücretsiz sıcak çorba ikramında bulunuyor. Özellikle öğrencilerin yoğun olduğu Baraj yolunda sıcak çorba ve ekmek dağıtımı yapılarak, öğrencilerin bütçesine “sabah kahvaltısı” desteği vermiş olacağız” dedi

Adana Devecilerinin ücretsiz çorba dağıtım uygulaması Baraj yolu Burger Kıng arasında Her Dem restoranda Sabahın erken saatlerinde işine veya okuluna yetişmeye çalışan yurttaşlar, Adana Devecilerinin ikramı çorbalarla kahvaltılarını yapıyor. Hafta içi her sabah 07.00 ile 10.30 saatleri arasında gerçekleşen çorba – ekmek ikramları düzenli olarak devam edecek.

HALK DA, ÖĞRENCİLER DE UYGULAMADAN MEMNUN

Sabah çorba ikramı uygulaması vatandaşlardan özellikle de öğrencilerden büyük destek görüyor. Kahvaltı yapmadan evden çıkarak işe yetişmeye çalışan vatandaş ücretsiz çorba dağıtımından yararlanarak zamandan tasarruf ediyor. Öğrenciler ise kahvaltısını sıcak çorba ikramından yaparak kahvaltıya ödeyeceği paradan tasarruf sağlıyor. Her Dem Restoran Hakan Tangiz de “Kısıtlı bir bütçe ile eğitimlerini sürdürmek zorunda kalan üniversite öğrencilerimize elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Üniversite öğrencilerinin yoğun olduğu bölgede sabahları çorba dağıtarak, onların bütçelerine küçükte olsa katkı sunmuş oluyoruz. Onlar bizim aydınlık yarınlarımız. Eğitimlerine yapabileceğimiz her katkı değerli” diye konuştu.