GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-12-2021 17:40   Güncelleme : 27-12-2021 17:48

En Cesuru Mansur Yavaş Çıktı!

En Cesuru Mansur Yavaş Çıktı!


İBB’deki terör soruşturmasına sert tepki  gösteren Ankara BŞB Başkanı Mansur Yavaş, “Asılsız ithamların karşısında tek vücut olacağız” dedi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise orta hallice ve suya sabuna dokunmayan bir paylaşım yapmakla yetindi.  


 

İzmir BŞB Başkanı Tunç Soyer mazeret bildirip gelmedi. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş "Belediye başkanlarımız hakkında son günlerde çok ağır sözler söylenmekte ve açıklamalar yapılmaktadır. Büyükşehir belediye başkanları olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da haksızlıkların karşısında olacağız. Dayanışma içerisinde, bir bütün olarak hareket edecek, süreci yakından takip edecek ve asılsız ithamların karşısında tek vücut olarak yer almaya devam edeceğiz" dedi.

Yavaş şunları kaydetti:

“Çok çalışmaktan, üretmekten ve birbirimizi sevmekten başka çaremizin olmadığına yürekten inanıyoruz. Kentlerimizde yaşanan bu güven duygusu ve huzur iklimine rağmen, belediye başkanlarımız hakkında son günlerde çok ağır sözler söylenmekte ve açıklamalar yapılmaktadır.

Bu konudaki detaylı açıklamamızı yarın ki, büyükşehir belediye başkanları ortak deklarasyonumuzda detaylı olarak vurgulayacağız. Ancak burada altını çizerek vurgulamak isterim ki; büyükşehir belediye başkanları olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da haksızlıkların karşısında olacağız.

Dayanışma içerisinde, bir bütün olarak hareket edecek, süreci yakından takip edecek ve asılsız ithamların karşısında tek vücut olarak yer almaya devam edeceğiz. Ülkemizin yegane temel taşı, millet iradesi ve demokrasidir.

Millet iradesi ve demokrasinin olduğu yerde bu iradeye karşı yapılan haksızlıkların ve yanlış uygulamaların karşısında yer alacağımızı peşinen beyan ediyoruz.”

 

Toplantı, Başkan Yavaş’ın konuşmasının ardından basına kapalı devam etti. Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in mazeret bildirip Ankara’ya gelmediği öğrenildi.