YAŞAM
Giriş Tarihi : 30-12-2021 09:45   Güncelleme : 30-12-2021 09:45

Suç Merkezi mi, Ticaret Merkezi mi!

Suç Merkezi mi, Ticaret Merkezi mi!


Adana’da önceki gün Seyhan’ın Yeşilyurt Mahallesi'nde karısı Melike Yağmur Uyaner’i öldürüp intihar eden 28 yaşındaki dolmuş şoförü Yunus Emre Uyaner’le ilgili ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. 

Uyaner’in Adana BŞB’de Makina İkmal’deki işine son verildikten sonra elindeki birikimini yitirdiği, ayrıca Adana Oto Galericiler Sitesi’nde bazı kişilerce tefecilik yöntemiyle dolandırıldığı, uyuşturucuya da alıştırıldığı ileri sürüldü. 

Yunus Emre Uyaner’in varını yoğunu Oto Galericiler Sitesi’nde kaybettikten sonra dolmuş şoförlüğüne başladığı ifade edildi. 

Bilindiği gibi geçmişte Adana polisi bu siteye birçok kez baskın düzenlemiş ve bazı isimleri gözaltına almıştı. Yaşanan bu son olay, bölgenin suç merkezi mi yoksa ticaret merkezi mi sorusunun sorulmasına yol açıyor! 

ÖNCE EŞİNİ, SONRA KENDİSİNİ VURMUŞTU

Başından yaralanan Melike Yağmur Uyaner, kanlar içerisinde yere yığılırken eve gelen baba Hakan Uyaner, oğlunun elindeki silahı almaya çalıştı. Uyaner babasına, "Seni de vururum."dedikten sonra tabancayı başına dayayıp, tetiği çekti.

Baba Uyaner’in ihbarı üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan yaralılar, ambulansla Seyhan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumu ağır olan çift, ameliyata alındı. Çiftin, 2 ay önce ikiz bebek dünyaya getirdikleri ve olayın yaşandığı sırada 3 çocuklarının da evde olduğu bildirildi. Olayı haber alıp eve gelen çiftin yakınları uzun süre gözyaşı döktü.

Öte yandan Yunus Emre Uyaner’in, yaklaşık 2 ay önce girdiği kripto para borsasında 450 bin TL kaybettiği ve bu nedenle bunalıma girdiği ortaya çıktı. Uyaner’in psikolojik tedavi gördüğü, sık sık ailesi ve eşiyle tartıştığı iddia edildi.