YEREL
Giriş Tarihi : 04-01-2022 09:44   Güncelleme : 04-01-2022 09:44

Seyhan Meclisi’nde İhanet Gerginliği

Seyhan Meclisi’nde İhanet Gerginliği


Seyhan Belediye Meclisi'nin 2022 yılı ilk meclis toplantısı CHP ve AK Partili üyeler arasında yaşanan sert tartışmalarla geçti. 

Gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanvekili Güngör Geçer, 2021 yılını geride kaldığını ve bu yılda yaşananların yeni yılda da yaşanmamasını diledi. Geçer, "Türk Milletinin zincirlerini kırarak elde ettiği bağımsızlığın temelinde de 

Adana’dan atılmıştır. Kuruluşa ve kurtuluşa inanarak destek veren Adanamızın düşman işgalinden kurtuluşunu büyük bir gururla kutluyoruz" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ali Coşkun da 19 yılı aşkın dev yatırımları ülkemize kazandıran ve adeta çehresini değiştiren AK Parti iktidarlarının Cumhur İttifakının da verdiği güç ile millet için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

AK Parti'li Meclis Üyesi Yalçın Limoncu ise yapılan işler ve hizmetler için Seyhan Belediyesi idaresine teşekkür edip "Tabi ot, çöple uğraştık, gübre yapımı ile uğraştık, süt, yoğurt mandıra işine girdik, küçük bir kooperatif yapımı ile uğraştı belediye. Bu kadar. Belediyecilik bu kadar ucuz ve basit olmamalı. Otla, çöple icraat yapıyoruz havasına girdik. Bir dikim atölyesi yaparak, 4-5 tane binanın restorasyonunu yaparak belediyecilik yaptığını zannedenler, bu insana, bu vatana, bu millete ihanet ediyor arkadaşlar. Yanlış anlaşılmasın, insani ihanet değil, hizmet ihaneti ediyorlar. Bütçenin karşılığını verememektir" diye konuştu.

Bunun üzerine CHP Grubundan tepkiler almaya başlayan Limoncu'dan sözlerinin geri alması istendi. Limoncu, yanlış anlaşıldığını belirterek sözlerini geri alıp devamında, "Bu bir çapsızlıktır, beceriksizliktir" dedi. CHP Grubu, başta Meclis 1. Başkanvekili Kemal Çelik olmak üzere diğer üyeler bu sözün daha ağır olduğunu dile getirdi.

Seyhan'da kentsel dönüşümün 2012-13 yıllarında Kıyıboyunda başladığını, daha sonra aynı belediyenin Barbaros, Bey mahallelerinde bir çalışma yaptığını hatırlatan Limoncu, aradan 7 yıl geçtiğini söyleyerek, "7 yıldır kentsel dönüşümle ilgili hiçbir şey yapılmadı. Başkanı da üzmek istemiyoruz, yadırgamıyoruz. Ama hizmetler, sadece çorba dağıtarak, çöplerden kompost gübre yaparak, vatandaşın sütünü alıp yoğurt, ayran yaparak bunları insanlara hizmet diye sunmamak lazım. Adana'nın Seyhan'ın hak ettiği hizmetleri bekliyoruz" dedi.

CHP'li Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis Üyesi Funda Buyruk, tam tersine bu yapılan hizmetlerin tam bir belediyecilik örneği olduğunu belirterek, "Hem ucuz yolla hem uygun bir şekilde halka hizmet etmek belediyeciliktir. Binalar yapmak, boş binalar üretmek, içi boş binalarla gösteriş yapma, bunlar aslında belediyecilik değildir" ifadesini kullandı.