GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-01-2022 15:25   Güncelleme : 05-01-2022 15:25

Türkmenbaşı’nda Akıllı Dönüş Ters Tepti

Türkmenbaşı’nda Akıllı Dönüş Ters Tepti

 

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkmenbaşı otoyol bağlantısı hazırlık çalışmaları kapsamında geçtiğimiz günlerde Türkmenbaşı Bulvarı'nda değişiklikler yapılmıştı.

Trafiğin pik yaptığı sabah ve akşam saatlerinde kilitlenen trafiğe çözüm üretmek amacıyla Türkmenbaşı Bulvarı üzerine yapılan akıllı dönüşler sonrasında trafik yoğunluğunda hissedilir seviyede düşüş görülürken, trafik kazalarında ise artış yaşandı.

Türkmenbaşı Bulvarı üzerinde bulunan kavşak ve sinyalizasyonların iptali sonrasında oluşturulan akıllı dönüşler, bulvarın yapısına uyum sağlayamadığından dolayı sürücüler bulvar üzerinde zor anlar yaşıyor. Dönüşleri kullanan araç kullanıcıları sol şeritte ilerlerken dönüş şeridinde kendilerini bulurken, dönüş sonrasında sağ şeritten yolda devam etmek isteyen sürücüler ise sol şeritten sağ şeride geçişlerde sorun yaşıyor.

Yaşanan sorunlar sonrasında yaşanan trafik kazaları gece ve gündüz sürekli yaşanmaya devam ederken, Adanalılar araçlarında maddi değer kaybı ve refüje çarpan araçlar nedeniyle kamu kaynakları maddi olarak zarar görüyor.