YEREL
Giriş Tarihi : 07-01-2022 11:49   Güncelleme : 07-01-2022 11:49

Seyhan Meclisinde Gergin Anlar…

Seyhan Meclisinde Gergin Anlar…


Seyhan Belediye Meclisi gergin bir ortamda geçti.

Ocak ayının dördüncü oturumuna katılan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ile MHP'li Şehmus Uçar arasında sert tartışmalar yaşandı. Başkan Akay'ın Adana'nın kurtuluşunun 100. Yılı nedeniyle yaptığı konuşmadan sonra gündem dışı söz isteyen MHP'li Şehmus Uçar, bugüne kadar sözlü ve yazılı olarak başvurmalarına rağmen idareden doğru dürüst belge ve bilgi alamadıklarını, verilenlerin ise üstünkörü geçildiğini söyledi. Başkan Akif Kemal Akay'ın cevaplaması istemiyle 19 maddeden oluşan soru önergesini okuyan Uçar, konuşması bitince önergeyi Başkan Akay'a verdi.

Uçar ayrıca, Seyhan Belediyesi aleyhinde üç kez tam sayfa yayın yapan yerel bir gazeteyi de göstermesiyle tansiyon giderek arttı. Uçar, Akay'dan söz konusu gazetenin yazdıklarına da cevap verilmesini de isteyerek, "Bu kadar soru işaretlerinin olduğu bir yerde bu bütçeye sahip çıkarsanız Seyhan'a en büyük hizmeti yapmış olursunuz" diye konuştu.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, yaşanan gerginliğin ardından, aleyhte yazılan gazete haberlerinin spekülasyonlardan ibaret olduğunu, sunulan şeylerin belediye ile ilgisinin bulunmadığını ifade ederek, "Benim cevabı olmayan tek bir şeyim yok. Şehmus beyin tüm sorularına da cevap vereceğim" dedi.