GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-01-2022 10:43   Güncelleme : 09-01-2022 10:43

CHP’li Kadın Milletvekilleri Adana’da…

CHP’li Kadın Milletvekilleri Adana’da…


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) kadın milletvekilleri yurdun dört bir yanında ‘Aile Destekleri Sigortası’nı anlatıyor. Bu kapsamda Türkiye’deki CHP’li kadın belediye başkanlarının bulunduğu il ve ilçelere çalışma ziyaretleri gerçekleştiren CHP’li milletvekillerinin bu seferki durağı Adana’nın Ceyhan ilçesi oldu.

Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin’in ev sahipliğinde ilk olarak Ceyhan’ın 100. Kurtuluş yıldönümü etkinliklerine katılan CHP’li kadın milletvekilleri CHP Ceyhan İlçe Başkanlığı’nda partilileriyle buluştuktan sonra Ceyhan Belediyesi’nde başkan Erdem’le birlikte basın toplantısı düzenledi.

Heyette yer alan Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan ve Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Millet İttifakı’nın güçlü bir sosyal devlet oluşturacağını kaydetti. CHP’li vekiller, her yurttaşın eğitim, sağlık ve adalet kurumlarından eşit pay aldığında insanca yaşam koşullarına ulaşabileceğine dikkat çekti.

EMEKÇİ KADINLARLA VE Z KUŞAĞI GENÇLERLE BULUŞTULAR

Toplantının ardından Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’la birlikte Ceyhan 100. Yıl Şehit ve Gaziler Müzesi temel atma törenine katılan CHP heyeti, Ceyhan Funda Avcı Toplum Merkezi’nde ev emekçisi kadınlarla buluştu. Ceyhan Dikimevi Kadıneli birimlerini de ziyaret eden CHP’li kadın milletvekilleri, Z kuşağı genç kızlarla da bir araya gelip sorunlarını dinledi. Genç kızların okul mezuniyeti sonrası yaşadıkları travmaya tanıklık eden CHP’li kadınlar, sadece üniversite açmakla övünülemeyeceğini, mezun gençlerin işsizlik sorununa çözüm bulunması gerektiğini dile getirdi. Gençlerin yurtdışına gitmek zorunda kalmasının üzüntüsünü yaşadıklarına dikkat çeken CHP’li kadınlar, ‘Millet İttifakı’ iktidarında eğitimde yaşanan bu çarpık düzeni sona erdireceklerine işaret etti.Akşam saatlerinde Ceyhan’ın kurtuluşunu simgeleyen meşaleli yürüyüşe katılarak Ceyhan halkının coşkusuna ortak olan CHP’nin 8 kadın milletvekili, sabah saatlerinde bu kez Adana’da sırasıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Adana İl Örgütü, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ı ziyaret ederek çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.