GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-01-2022 12:47   Güncelleme : 11-01-2022 13:32

Belediyesinden Haberi Olmayan Başkan!

Belediyesinden Haberi Olmayan Başkan!

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisinde dün yaşanan olay bir skandalı ortaya çıkardı. 
CHP’li İmamoğlu Belediye Başkanı  Kasım Karaköse Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yaptığı konuşmada, Oto Galericiler Sitesi Projesi'nde yaptıkları plan değişikliğinin 1 yıldır mecliste beklediğini belirterek, "O komisyonda ne kadar zengin iş adamı var, ne kadar rantçı var, bütün her şey geçiyor, bizim İmamoğlu halkının yararına olan şey geçmiyor" iddiasında bulunmuştu. 
Bunun üzerine İmamoğlu Belediye Başkanına yönelik sert tepkiler gösterildi. CHP’li Serdar Seyhan da kendi partisine sert çıkanlar arasındaydı.
Mesele sonradan anlaşıldı; bu sözler gerçeği yansıtmıyordu. İmamoğlu Belediyesi söz konusu imar planı değişikliği için sadece 2 ay önce (Kasım 2021) başvurmuş, derhal yazı yazılmış ve Çevre Şehircilik Bakanlığından görüş istenmişti. Başkan Karaköse’nin, uzun bir süredir meclise gelmediği ve belediyesinden bihaber olduğu için bu gafa imza attığı ortaya çıktı. 
Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde Cumhur İttifakı üyelerinin çoğunlukta olması nedeniyle Karaköse’nin sözleri ittifakın meclis çalışmalarını kilitlediği algısını uyandırmıştı.