YEREL
Giriş Tarihi : 13-01-2022 18:23   Güncelleme : 13-01-2022 18:23

Mecliste CHP’nin İç Krizi: Karaköse!

Mecliste CHP’nin İç Krizi: Karaköse!


Adana Büyükşehir Belediyesi'nde Ocak ayının son birleşimi yine tartışmalı geçti. Mecliste gündem dışı konuşmak isteyen CHP'li İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse'ye söz verilmedi. Karaköse de beraberinde getirdiği yaklaşık 25 esnaftan oluşan bir grupla meclis toplantısını yarıda bırakarak Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan karalar ile görüşmeye çalıştı. 

Mustafa Akgedik başkanlığında toplanan mecliste, partilerin grup başkanvekillerinin anlaştığı, bugün kimseye gündem dışı söz verilemeyeceği belirtilerek gündemlere geçildi. 

Buna rağmen kürsüye gelen İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse, dün kendinin olmadığı toplantıda aleyhinde konuşmalar yapıldığını öne sürüp konuşmak istedi, ancak kabul edilmedi. 

Karaköse, kendisini yatıştırmaya gelen CHP Grup Başkanvekili Serdar Seyhan'a da sinirlenerek, "Grup Başkanvekilimizi de kınıyorum" dedi.

Pazartesi günü başlayan meclisin ilk oturumuna katılan İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse, "Bir yıldan beri o komisyonda ne kadar zengin iş adamı var, ne kadar rantçı var, bütün her şey geçiyor, bizim İmamoğlu halkının yararına, esnafın yararına olan bir madde bekliyor" demişti.

İmamoğlu Belediye Başkanı ilçesinden getirdiği 25 esnafla Zeydan Karalar'ın makam odasına girmek istedi. Gerginlik ve tartışma bir süre makam odası kapısında da devam etti. 

DENETİM KOMİSYONU SEÇİMLERİ…

Daha sonra gündemlere geçildi. 5 komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi. Gündemin son maddesinde, Denetim Komisyonuna üye seçimi gerçekleştirildi. Kapalı oy açık sayım suretiyle yapılan seçimde 55 meclis üyesi oy kullandı. 2 oy boş çıkarken MHP'li Cihan Şener ve Vedat Özder, CHP'li Cafer Boyraz ve AK Parti‘li Murat Duman

ve Murtaza Kılçık 28 oy alarak Adana Büyükşehir Belediye Denetim Komisyonu üyeliğine seçildi.

AdminAdmin