GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-01-2022 09:00   Güncelleme : 17-01-2022 09:08

Zeydan, Uyarılmış Ama Dinlememiş!

Zeydan, Uyarılmış Ama Dinlememiş!

 

Adana Büyükşehir Belediyesi, Çukurova ilçesi Türkmenbaşı Bulvarı'nda otoban bağlantısı aktif edildikten sonra yaşanacak trafik yoğunluğunun önüne geçebilmek amacıyla bulvar üzerinde ciddi değişikliklere gitmişti. Yarardan çok zarar getiren akıldışı uygulama her gün birkaç kazaya yol açarken, çok bilmiş Zeydan Karalar’ın meclis üyelerinin eleştirilerine kulak tıkadığı görüldü. 

Kavşak ve sinyalizasyonlar iptal edilerek bölgede güya akıllı dönüşler (!) yapıldı. Ancak Seyhan’da Kent Meydanı iddiasıyla yola çıkıp beton yığını üreten zihniyet, Türkmenbaşı’nda da beceriksizliğini sergiledi. 

Bu arada, konunun Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gündeme geldiği, AK Partili Büyükşehir ve Yüreğir Meclis üyesi Furkan Bozkurt’un “Yapmayın etmeyin” uyarısında bulunduğu da ortaya çıktı. 

Bozkurt, eleştirisini tekrarlayıp ”Böyle proje olmaz. Yapmayın diye Sn. Zeydan Karalar’ı ve ilgili bürokratını çok uyardık maalesef dinlemedi. Vatandaşımızın canı bu kadar kıymetsiz mi? Maalesef her gün bir kaza, lütfen bir an önce vazgeçin bu projeden..” dedi.

AdminAdmin