GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-01-2022 17:43   Güncelleme : 22-01-2022 19:26

Mahkeme: Akıl Sağlığı Yerinde Olmayabilir!

Mahkeme: Akıl Sağlığı Yerinde Olmayabilir!

Gündoğdu Okulları (LVG Okul AŞ) ile ilişiğini 2004 yılında kesen Yunus Gündoğdu’nun, oğlu Gökhan Gündoğdu hakkındaki “Darp” iddiasının gerçeklere dayalı olmadığı ortaya çıktı. 

Bir sitede yer alan haberdeki iddiaları Yunus Gündoğdu’nun kızı ve eşi tümüyle yalanladı. Yunus Gündoğdu ve eşi Arzu Gündoğdu’nun boşanma aşamasında olduğu, eşinin Yunus Gündoğdu hakkında uzaklaştırma kararı bulunduğu belirlendi. 

Ayrıca oğlu Volkan Gündoğdu’ya silahla ateş etmekle suçlanıp hakkında şikayetçi olunarak dava açıldığı kayıtlarda yer alıyor. 

Yunus Gündoğdu hakkında, Gündoğdu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gündoğdu’nun uzaklaştırma kararı aldırdığı edinilen bilgiler arasında. 

MAHKEMEDEN GÖRÜLMEMİŞ KARAR! 

Gökhan Gündoğdu’nun beraat ettiği davada, Yunus Gündoğdu hakkında aile bireylerine 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nin ‘iftira attığı’ yönünde Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda da bulunduğu öğrenildi. 

Kararda, Yunus Gündoğdu için “İşlemediğini bildiği suç nedeniyle yasal şikayet hakkının üzerine ihbarda bulunan şikayetçi Yunus Gündoğdu hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığına iftira suçundan yasal gereğinin takdir ve ifası için suç duyurusunda bulunulmasına karar verilmiştir” denildi. 

AKLİ DENGESİ YERİNDE Mİ TALEBİ!

Bir başka ayrıntı ise Adana 6. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin Yunus Gündoğdu’nun akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi yönündeki talebi. 

İlgili mahkeme, adı geçen kişinin yaşam tarzının ve bunun ailesine zarar verecek boyutta olup olmadığı noktasının araştırılmasını istedi. 

Gündoğdu Holding'den, konuya ilişkin sorularımıza şu şekilde yanıt geldi: 

“Yunus Gündoğdu tarafından oğlu Gökhan Gündoğdu aleyhine atılan iftira neticesinde Adana 14.Asliye Ceza Mahkemesi 2019/566 E 2020/343 K sayılı kesinleşmiş mahkeme kararı ile Gökhan Gündoğdu atılı suçtan beraat etmiş, Yunus Gündoğdu hakkında ise yargılamayı yapan Mahkemece Adana Cumhuriyet Başsavcılığına iftira suçundan suç duyurusunda bulunulmuştur. 

Ayrıca Yunus GÜNDOĞDU hakkında Adana 1. Aile Mahkemesince 2019/603 D .İş müvekkilin makamına saldırısı ve kitaplarının alınması olayı ile ilgili 6284 Sayılı Yasa kapsamında uzaklaştırma kararı verilmiştir.

Yunus Gündoğdu’nun kızı Lale Gündoğdu, bir başka soruşturmaya da konu olan beyanında, "Babam Yunus Gündoğdu’nun iddiaları tamamen asılsızdır. Aksine ağabeyim Gökhan GÜNDOĞDU yıllardır aileme ve şahsıma maddi manevi emekleri herkes tarafından bilinmekte ve bu gerçek bugün de hala devam etmektedir. Yapılan iddianın aksine; Babam Yunus Gündoğdu yıllardır ağabeyim ile ilgili akıl almaz bir şekilde davranışlar göstermektedir. Çeşitli kereler benim de şahit olduğum birçok olayda " iftiralar atacağım çıksın işin içinden çıkabiliyorsa, fetöcü Ajan diyeceğim, temizlesin bakalım, Hapislerde sürüm sürüm sürünsün, onu vuracağım ya da vurduracağım, hain ajan senin abin" diyerek tehditlerde bulunmaktaydı. Babam bu günlerde yine bu tehditleri ve iftiraları devam etmektedir." açıklamasında bulundu.

Boşanma davası açan eşi Arzu Gündoğdu, aynı soruşturma kapsamındaki beyanında, "Yunus Gündoğdu benim resmi nikahlı eşim, Gökhan Gündoğdu ise benim öz oğlum olur, son 3-4 yıldır eşim Yunus Gündoğdu oğlum, Gökhan Gündoğdu ile ilgili olarak defalarca “Onu öldürürüm yada öldürtürüm, kafasına sıkacağım, kaybedecek bir şeyim yok, gerekirse okula da bomba atar patlatırım, hepinizden intikamımı alacağım, Fetöcü, CIA Ajanı dahi diyerek onu hapise attıracağım, onu hapiste sürüm sürüm süründüreceğim.” dedi. Hatta eşimin bu söylediklerine kızım Lale Gündoğdu şahittir. Kaldı ki Yunus Gündoğdu aleyhine açtığım boşanma davası dosyasında derdest olup, aynı zamanda Yunus Gündoğdu Aleyhine Adana 1.Aile mahkemesince 6284 sayılı yasa kapsamında uzaklaştırma kararı verildiği bilinmelidir." dedi.

 

 

AdminAdmin