KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 21-04-2022 12:34   Güncelleme : 21-04-2022 12:35

Gündoğdu Vakfı-ÇDSO Flarmoni İşbirliği

Gündoğdu Vakfı-ÇDSO Flarmoni İşbirliği


Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Gündoğdu Vakfı’nın desteği ile hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi istedikten sonra hiçbir şeyin engel olamayacağını kanıtlayan Alman korno sanatçısı Felix KLIESER’i ağırlamıştı. Vakıf Başkanı Dr. Gökhan Gündoğdu, “Sanata ve sanatçıya desteğimiz sürecek” dedi.


TÜRKİYE’DEKİ İLK SENFONİ ORKESTRASI KONSERİ

Gündoğdu Vakfı’nın desteklediği etkinlikte 1991 doğumlu ve doğuştan iki kolu olmayan, eşsiz yeteneğe sahip Alman korno sanatçısı Felix KLIESER solist olarak yer aldı. Klasik müziğin en zor üflemeli çalgılarından olan kornoyu virtüöz derecesinde ayak parmaklarıyla çalıp harikalar yaratan, sayısız ülkede birçok prestijli orkestrayla konser vermiş, dünyanın tek engelli korno sanatçısı Klieser, Türkiye’de ki senfoni orkestrasıyla ilk konserini Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ile gerçekleştirdi ve programın ilk bölümünde R. STRAUSS’un 1 numaralı korno konçertosunu Adanalı sanatseverler için yorumladı.

DR. GÜNDOĞDU: ÇDSO 
ÖNEMLİ BİR DEĞERİMİZ

Gündoğdu Vakfı Başkanı Dr. Gökhan Gündoğdu, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrasının Adana’da sanat İçin çok önemli bir değer olduğuna işaret edip, “İşbirliğimiz ve desteğimiz herzaman sürecek. Felix KLIESER gibi önemli bir ismin verdiği konsere destek olmanın gururu içerisindeyiz. Vakıf olarak sanat ve sanatçının yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

AdminAdmin