YEREL
Giriş Tarihi : 25-04-2022 14:26

TEMSA Engelliler Play-off’a Kaldı

TEMSA Engelliler Play-off’a Kaldı


Tekerlekli Sandalye Basketbol 3. Lig B Grubu’nda mücadele eden TEMSA Adana Engelliler Spor Kulübü,büyük bir başarıya imza atarak Sorgun Engelliler karşılaşmasını da 79-32 kazanarak grubunu namağlup lider tamamlayarak Antalya’da yapılacak olan Play-Offmaçları oynamaya hak kazandı.

Yüreğir Serinevler Spor Salonundaki karşılaşmada TEMSA Adana Engelliler Spor Kulübü, Sorgun EngellilerSpor Kulübü ile karşı karşıya geldi. Baştan sona üstün oynadığı karşılaşmada ilk periyodu 24-04, 2. Periyodu da 22-08 tamamlayan Adana ekibi ilk devreyi 46-13 tamamladı.

3. periyodu da 16-13 geçen TEMSA Adana Engelliler, son periyotta da üstün bir oyun sonucu 17-06 kazanarak karşılaşmayı da 79-32’lik skorla yine farklı kazandı. Böylece

Grubunda oynadığı takımların tamamını yenerek 14’TE 14 yapan Adana ekibi play-off’larda 25-29 Mayıs’taAntalya da yapılacak 2. Lige çıkma mücadelesine katılacak.  

Takım Antrenörü ilker Yenigün, gruplarını lider tamamladıklarını belirterek, ”Sonuç olarak aldığımız galibiyetler mutluluk ve umut verici. Başarının en büyüğü bu ekib kurmak ve bir arada tutmak.  Tüm sporcularımızı gelinen süreçte fedakârlıkları ve disiplinli bir şekilde çalışmalarından dolayı tebrik ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. ” dedi.

Kulüp Başkanı Gürsel Kocatürk ise, hedefledikleri 2. lige çıkacakların8 ifade ederek, başarıları nedeniyle Teknik ekip ve sporcuları kutladı. Kocatürk, Mayıs ayındaki maçlarda da iddialı olduklarını anlatarak,” Bizlere bu yolda destek olan sponsorumuz TEMSA’ya, Büyükşehir, Seyhan, Çukurova, Yüreğir Belediyesine, Gençlik ve Spor il Müdürlüğüne ve son olarak bizleri maçlarda yalnız bırakmayan dostlarımıza çol teşekkür ediyorum.” diye konuştu.  

AdminAdmin