GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-04-2022 16:22   Güncelleme : 25-04-2022 16:24

Kurum Avukatları Birbirine Girdi…

Kurum Avukatları Birbirine Girdi…


Adana BŞB’ne bağlı ASKİ Genel Müdürlüğü’nde görevli kadın avukata kumpas kurulduğu iddiası. ASKİ 1. Hukuk Müşaviri Deniz (Devrim) Taciroğlu Biratar’ın dutanağı üzerine hakkında soruşturma açılan kurum avukatına yönelik belgenin sahte olduğu ileri sürüldü. 

İddiaya göre, Av. Pınar Kaş’ın mesaisine gelmediği ve bazı duruşmalara katılmadığı gerekçesiyle hakkında soruşturma açıldı. Tutulan tutanaklar avukat Kaş’a teslim edilerek kendisinden savunma istendi. 

Ancak söz konusu tutanaklardaki imzalardan birinin sahte olduğu öne sürüldü. Yine ASKİ avukatı olan Rengin Aybek’in tutanağın hazırlandığı ve imzalandığı belirtilen tarihte Kovide yakalandığı ve hastanede yattığı belirlendi. 

Ayrıca Av. Pınar Kaş’ın uzun bir savunma hazırlayıp ilgili mercilere sunduğu öğrenildi. Ortada mobbing veya çekememezlik var mı; bu da konunun bilinmeyen yönü. 

Bakalım, bu iddialar nasıl yanıt bulacak; herhangi bir açıklama-yalanlama gelecek mi? Daha da önemlisi, Başkan Zeydan Karalar kurumda ipin ucunu kaçırmış durumda görüntüsü veriyor.

AdminAdmin