GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-05-2022 18:14

Adana’da DEAŞ Vatandaşın Evini Yaktı

Adana’da DEAŞ Vatandaşın Evini Yaktı


Adana'da 9 Mayıs günü merkez Yüreğir ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi'nde bir ailenin evi önce kurşunlandı sonraki gün de ateşe verildi. 

Yüreğir'de meydana gelen olayda iddiaya göre terör örgütü DEAŞ sempatizanları olduğu öne sürülen kimliği belirsiz şüpheliler, hurdacılık yapan 6 çocuk babası Yusuf Kırtay'ın (25), yanına gelerek, iddiaya göre "Mahallede herkes bize katıldı. Siz de katılın. Bizim dinimize göre hareket edin" dedi. Kırtay, bu talebe olumsuz cevap verdi. Aynı gece Kırtay'ın evinin önüne gelen kimliği belirsiz kar maskeli 5 şüpheli, yanlarında getirdiği pompalı tüfek ve tabancayla eve ateş açıp olay yerinden kaçtı. Saldırı anı ise komşu evin güvenlik kamerasına kaydedildi. İhbar üzerine eve gelen polis soruşturma başlatırken, şikayetçi olan aile de bir yakının evine sığındı.

ÖNCE KURŞUNLADILAR SONRA YAKTILAR

Olaydan bir gün sonra tekrar gelen kimliği belirsiz şüpheliler, saldırı nedeniyle kimsenin olmadığı Yusuf Kırtay'ın evini ve yan tarafta bulunan ağabeyi Abit Kırtay'ın evini benzin dökerek yaktı. Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürürken, 2 evde kullanılamaz hale geldi. Polis ekipleri her iki olayı da gerçekleştirenleri yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. (DHA) 

AdminAdmin