GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-05-2022 21:01   Güncelleme : 15-05-2022 21:08

Atatürk Uyarımız Zeydan’ı Hizaya Getirdi!

Atatürk Uyarımız Zeydan’ı Hizaya Getirdi!


Muğla'nın Dalaman ilçesinde gerçekleşen bir skandalın Adana'da da yaşandığını içeren bir haber kaleme almıştık. 

AKP'li Dalaman Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün milli mücadeleyi başlatmak için Samsun'a ayak bastığı ve gençlere armağan ettiği 19 Mayıs'ı kutlama etkinliğinde Atatürk'ün adını kullanmadı. 

Dalaman Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerinde Koray Avcı'nın sahne alacağı halk konserinin duyurusunu yaptığı afişten Atatürk'ün adını çıkardı. Afişte, '19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı' yazıldı. Bu durum sosyal medyada dün şiddetle eleştirildi. 
 

ADANA BŞB HİZAYA GELDİ

İlgili bu haberimizde "Ancak aynı uygulama bir CHP’li belediye tarafından da sergilendi. Adana BŞB’nin, afiş ve tanıtımlarda, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlediği Derya Uluğ konserinde de Atatürk’ün adına yer verilmediği görüldü. Adana BŞB Başkanı Zeydan Karalar, CHP’li olmasına karşın ulusal bayramlarda Atatürk’ün adından uzak durmaya çalışıyor.  Bu, HDP tabanına bir mesaj olarak algılanabilir mi!" demiştik. 
Haberin gündem oluşturmasının ardından Adana Büyükşehir Belediyesi yeni bir grafik tasarım çalışması hazırlattı ve Bu kez büyük önder Atatürk'ü ön plana çıkarttı. 
Sosyal medya platformlarında artık bu yeni çalışma dolaşıyor. 

AdminAdmin