YAŞAM
Giriş Tarihi : 18-05-2022 10:04   Güncelleme : 20-05-2022 09:47

ÇUGİAD’lı Hanımlara Diksiyon Eğitimi

ÇUGİAD’lı Hanımlara Diksiyon Eğitimi


Çukurova GİAD Kadın Platformuüyelerine yönelik“Etkili İletişim ve Diksiyon Eğitimi”düzenlendi.

Güney Reklamcılar Derneği işbirliği ile Masel Otel’de tüm gün süren eğitim programındaTRT Spikeri ve Diksiyon Eğitmeni Mennan Şahin, katılımcılara etkili konuşma teknikleri hakkında bilgiler verdi.

Son dönemlerde diksiyon ile ilgili hazırladığı videoları gündemde olan Mennan Şahin,etkili iletişim ve diksiyon ile ilgili teknik bilgileri uygulamalı anlattı. Katılımcıların aktif olarak yer aldığı atölye çalışmalarında bilgilerin pekişmesi sağlanırken keyifli ve eğlenceli anlar da yaşandı.

Çukurova Kadın Platformu Başkanı Zehra Sakarya, bu projeyi hayata geçirirken her alanda doğru ve etkili iletişime gerek duyulmasından yola çıktıklarını söyleyerek, bu eğitim programı ile konunun inceliklerini öğrenmeyi ve uygulamayı amaçladıklarını belirtti. Güney Reklamcılar Derneği Başkanı EfsunTekyeten ise bu projeyi iletişimin herkes için zorunlu bir ihtiyaç olduğu gerçeğinden hareketle planladıklarını söyledi. İletişimin kişisel bir yetenek değil öğrenebilen bir kurallar bütünü olduğunu belirtenTekyeten, bunun önemli bir parçasının da diksiyon olduğunu sözlerine ekledi.

Eğitim programı sonunda katılımcılardiksiyon konusunda pek çok detay hakkında bilgi sahibi oldular. Etkinlik sonunda tüm katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

AdminAdmin