YEREL
Giriş Tarihi : 09-06-2022 20:07   Güncelleme : 10-06-2022 12:20

CHP’de Milletvekili Aday Adayları

CHP’de Milletvekili Aday Adayları


İsmail BAŞKAN Yazdı 

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri normal takvime göre 2023 yılı haziran ayında yapılacak.
 
Pandemi, Rusya-Ukrayna Savası ile birlikte yaşanan ekonomik kriz vatandaşın gündeminde ilk sırada yer alıyor. Ancak seçime bir yıl kala siyasi kulisler de yoğunlaştı. CHP Milletvekilleri Adana ve ilçeleri ile CHP Genel Merkezinin görevlendirdiği illerde çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.
 
CHP’de Adana İl ve İlçe örgütleri de sahada.  Bugün sizlere CHP kulislerinde, CHP il, ilçe, kadın ve gençlik örgütlerinde kimlerin Milletvekili aday adaylığının konuşulduğu kulis bilgilerini paylaşmak istiyorum.
Olası, olağan seçim ya da olağanüstü seçimde milletvekili aday adayları arasında en çok konuşulan isimlerden biri CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi. Çelebi’nin görevinden istifa ederek Milletvekili aday adayı olacağı ifade ediliyor. İl yönetiminde adı milletvekili aday olarak geçen,  geçen seçimde de Milletvekili aday listesinde yer alan CHP’nin Sağlık ve Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Onur Akpınar, İl Başkan Yardımcısı Uzman Dr. Anıl Tamburoğlu,  Tarım Sorunları ve Politikalarından sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve Seyhan Ziraat Odası Başkan Vekili Cahit İncefikir,  Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Av. Berfu Salıcı Yakıt,  geçen dönem CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Güven Özdemir’in seçim sürecinde görevlerinden istifa ederek Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunabileceği konuşulan isimler.
 
CHP Yüreğir İlçe Başkanı Bülent Öğrü,  CHP İl Kadın Kolları Başkanı Av. Oya Tekin,  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın danışmanı Dr. Rıza Mete,  BELDETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kamuran Karaca da Milletvekili aday adayı listesinde yer alacak isimler arasında yer alıyor.
 
CHP’nin kurultay delegelerinden de Milletvekili aday adayı olacak isimler var. Bunlar arasında Diş Hekimi Mustafa Bilgilioğlu, Av. Kemal Derin,  Hüseyin Keser, eski İl Başkanı Emrah Kozay,  Ziraat Mühendisi Murat Öztanrıöver ile geçmiş dönem İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz ‘ın da adı konuşuluyor.
 
Adana CHP’de Milletvekili aday adayları sadece yukarıda yazdığım isimlerle elbette sınırlı değil. Bugün CHP İl örgütü, İlçe, İl Kadın Kolları, CHP Kurultay Delegeleri ile Büyükşehir Belediyesi bürokratlarından isimleri Milletvekili aday adayı olarak geçenleri paylaşıyorum.
CHP’de 4 Milletvekili Ayhan Barut, Orhan Sümer, Burhanettin Bulut ile Müzeyyen Şevkin’in de gönlünden yeniden Milletvekilliği geçiyor. CHP’deki milletvekili aday adaylıkları arasnda adı geçen geçmiş dönem milletvekilleri ile diğer isimleri de bir başka kulis yazısında paylaşacağım.
 
İl Başkanı Mehmet Çelebi’nin Milletvekili adaylığı için istifası halinde bu göreve kimlerin talip olmaya hazırlandığını da paylaşacağım. Şimdi diyeceksiniz CHP İl ve İlçe yönetiminde önemli isimler neden yok? Çünkü bu yazdıklarımın dışındakilerin adı daha çok yerel yönetimlere hazırlandığı konuşuluyor. Bu isimlerden biri İl Başkan Yardımcılarından Dr. Halit Atik.
 
AdminAdmin