GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-06-2022 11:33   Güncelleme : 13-06-2022 12:53

Karalar Faşizmi; Dayak ve Mobbing!

Karalar Faşizmi; Dayak ve Mobbing!


Ali PEKMEZCİ Yazdı 


Gündemini, geçtiğimiz hafta siyasi mecraya çekmeye çalışan Adana BŞB Başkanı Zeydan Karalar, kendi eliyle belirlediği ekibinin gadrine uğradı. Gazeteci dövüldü, derdini anlatmaya çalışan vatandaş yaka-paça uzaklaştırıldı, dünya şampiyonuna mobbing uygulandı. 

Gücü kimden alıyorlardı! 

AKP iktidarının ‘faşizan uygulamalarından’ yakınan CHP, Adana’da yaşananlar dikkate alındığında özeleştiri mi yapacak yoksa yoksa çifte standart mı uygulayacak! 

Hatırlayalım; 

Başkan Karalar, kapanmaması için kampanya başlattığı Adana Şakirpaşa Havalimanı'nın önünde ‘Kent Meydanı mağduru’ bir vatandaşla tartıştı. Karalar, o anları görüntüleyen gazeteci baba-oğula ise "'Ne çekiyorsun" diye bağırdı. Bu sözden sonra ortalık karıştı. Zeydan’ın adamları, gazeteci baba-oğula tekme tokat dayak attı. 

Bu sırada bir kişi, sorumluluğu Seyhan Belediyesi'nden Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen ve yapımı henüz tamamlanmayan Kent Meydanı Projesi'nden dükkan satın aldığını ancak projenin bitmemesi nedeniyle mağdur olduğunu söyledi. Zeydan’ın adamları bu vatandaşı da ağzını kapatmak suretiyle apar topar bölgeden uzaklaştırdı.

Başkan Karalar, daha sonra telefon açıp dayak yiyenlerinden özür diledi. 

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin bu çirkin olaya ilişkin hiçbir kınama bildirisi yayınlamaması dikkati çekti. 

DÜNYA ŞAMPİYONUNA DA ÇİRKİN YAKLAŞIM 

Bilindiği gibi kick boks dünya şampiyonu Cemal Ali Alwattar’ın Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay’ı ziyareti de Büyükşehir Belediyesini olağanüstü rahatsız etmişti. 

Akabinde Başkan Zeydan Karalar’ın sağ kolu olan Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İpek Sabah tarafından telefonla aranan Dünya Şampiyonu kick boksçu bir dolu azar işitti. 

Şampiyonun salonunun aboneliklerini iptal etmekle de yetinmeyen İpek Sabah, BSB Spor Şube Müdürü Yuşa Davarcı’ya da arattırıp şampiyon sporcuya daha önce verilen terlik ve eldiveni geri istetmiş ve bir daha malzeme yardımı alamamakla tehdit etmişti.

Burada da iş yine Zeydan Karalar’a düştü, Dünya Şampiyonu Alwattar’ı makamına çağırıp gönlünü aldı. 

Yeterli mi, ya da yaşananları unutturur mu! 

Kraldan çok kralcı geçinenlerin yediği haltlar, geçtiğimiz hafta Adana BŞB Başkanını çok zor durumlara düşürdü. Ancak unutmasın ki gazetecilere dayak atanları ve dünya şampiyonuna mobbing uygulayanları kendisi belirlemişti. At sahibine göre kişnemişti. 

Ne yazık ki “Güç kimdeyse O’nun borusu öter” kuralı hiç değişmiyor.

AdminAdmin