YEREL
Giriş Tarihi : 13-06-2022 14:07

Başkan Mustafa Çay Üreticinin Yanında

Başkan Mustafa Çay Üreticinin Yanında


Pozantılı’nın yaşam kalitesini ve işlerini kolaylaştırmak adına çeşitli projeleri hayata geçiren Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay'ın talimatı ile çiftçilerin tarla ve bahçelerine ulaşımını sağlayan arazi yollarını düzenleme ve iyileştirme çalışmaları yapıldı.

Pozantı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipleri, son zamanlarda yağan yağmur suları nedeniyle bozulan köy ve bahçe yollarında aralıksız düzenleme çalışmasında bulundular.

SEL SULARI YOLLARI BOZMUŞTU

Toplam 21 mahallesi bulunan Pozantı ilçesinde, onlarca bahçe yolu bulunuyor. Çilek ve Kiraz hasadı dönemi olması sebebiyle köylüler, günlerini genelde bağ ve bahçelerinde geçiriyor. Son günlerde yağan yağmurlar sebebiyle de genelde toprak olan bahçe yollarında bozulmalar meydana gelmişti. Bu sebeple Pozantı Belediyesi ekipleri de Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın talimatı ile greyder ve kepçelerle sabahtan akşama kadar bahçe yollarını yeniden düzenlediler.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bir yandan ilçe genelindeki yollarda kilit parke taşı çalışmalarını gerçekleştirirken, bir yandan da tarımsal üretimin yoğun olduğu köylerdeki yolları iş makineleriyle bakımdan geçirdi. Yapılan çalışmalarla özellikle son zamanlardaki yağışlı geçen hava koşulları nedeniyle bozulan yollar düzenlenerek, çiftçilerin tarlalarına daha rahat bir şekilde ulaşmaları sağlandı.

ÜRETİCİNİN YANINDAYIZ

Çiftçilerin tarım arazilerine ulaşmak için kullandığı yolları düzenleyerek bakımdan geçirdiklerini söyleyen Başkan Mustafa Çay, "İlçemizin her noktasına eşit hizmet götürme gayretindeyiz. Mahalle muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla gerçekleştirdiğimiz istişarelerde en çok istenen hizmetlerden bir tanesi de bahçe yollarının iyileştirilmesidir. Biz de yaklaşık bir haftadır yağan yağmur ve sağanak yağışlar nedeniyle bozulan tarla ve bahçe yollarını düzenleyerek vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz" dedi.

AdminAdmin