EĞİTİM
Giriş Tarihi : 14-06-2022 08:35

Adana Sanayisine Taze Kan

Adana Sanayisine Taze Kan


Adana’da, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, 11. mezunlarını uğurladı. Ç.Ü. Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, işyeri eğitimi ve staj işbirliklerinde organize sanayi bölgesince sağlanan desteğin gençlere güç verdiğini ve iyi eğitim almaları açısından çok değerli olduğunu söyledi.

Makine, Elektronik Teknolojisi, Elektrik, Tekstil Teknolojisi ile Coğrafi Bilgi Sistemleri’nden mezun olanlar için AOSB Bölge Başkanlığı Seyhan Salonu'nda mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Rektör Tuncel, organize sanayi bölgesindeki okulun sanayi ile üniversite işbirliği etkileşimini üst düzeye çıkarmada büyük katkı sağladığını bildirdi. 

Tuncel, “Mesleki eğitim, uygulama ağırlıklı ve işyeri deneyimi açısından ne kadar güçlü olursa o kadar etkin olur. Bu anlamda gençlerimizin en iyi şekilde eğitim aldıklarına ve mesleki yaşamlarında başarılı olacaklarına inancım tamdır. 2010 yılından itibaren ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman ihtiyacını karşılamada programlarımızla önemli katkılar sunuyoruz” dedi. 

Bu arada, 5 farklı bölümün birincilerine AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü 4 bin TL değerinde hediye çeki verdi. Sütcü, firmaların artık kalifiye elemana OSB'lerde kurulu meslek liseleri ve meslek yüksekokulları sayesinde daha kolay ulaştığını belirterek, "Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizin her birini kutluyor, başarı diliyorum” dedi.

AdminAdmin