GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-06-2022 17:20   Güncelleme : 19-06-2022 17:55

Ömer Kaya’nın Fabrikasına Ziyaret!

Ömer Kaya’nın Fabrikasına Ziyaret!


Vali Dr. Süleyman Elban, Ömer Kaya’nın sahibi olduğu Adana Mensucat Fabrikasını ziyaret etti.

Tesiste incelemelerde bulunan Vali Elban, Türkiye’nin en önemli sanayi merkezlerinden biri olan Adana’da 2002 yılından beri faaliyette olan firmanın üretim ve istihdam kapasitesi hakkında bilgi aldı.

Pamuk üretimiyle simgeleşen ilimizde iplik üretiminin önemine değinen Vali Elban, "Modern makinelerle, atık yönetimi sistemleriyle ekolojik bir şekilde üretim yapan ve uyguladıkları tasarruf yöntemleriyle de kaynakları bilinçli bir şekilde kullanan firmamız, Adana'mızın modern sanayisine katkıda bulunmaktadır." dedi.

ÖMER KAYA KİMDİR? 

Türkiye’nin en önemli sanayi merkezlerinden biri olan ve 2002 yılında kurulan Adana Mensucat San. Tic. A.Ş. modern yaklaşımları, üstün teknik donanımı ve konusunda uzman ekibi ile sektörün öncü kuruluşları arasına girmeyi başardı. 

Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kaya, gerek iş gerek siyaset dünyasının önemli figürlerinden. Kaya, Azim Öztürk’ün Seyhan Belediye Başkanlığı adayı olması ve seçilmesinde büyük rol oynamıştı. 

Kaya'nın o dönemde belediye yönetiminde söz sahibi olduğu çeşitli haberlerle gündeme gelmişti. Azim Öztürk'ün 'tanımıyorum' dediği bir telekulak polisin veda yemeğine katılıp plaket verdiği de haberlere yansımıştı. 

Geçtiğimiz günlerde, Ömer Kaya ve Azim Öztürk arasında yıllardır devam eden alacak-verecek polemiğinin yapılan bir görüşmeyle tatlıya bağlandığı medyada yer aldı. 

AdminAdmin