GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-06-2022 12:43   Güncelleme : 21-06-2022 12:46

Zeydan’ın Kankası CHP Düşmanı Kesildi

Zeydan’ın Kankası CHP Düşmanı Kesildi


Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın yerel seçim sonucundan sonra oğlu Mert Karalar’la birlikte teşekkür ettiği reklamcı Ateş İlyas Başsoy bu kez CHP’yi oldukça sert eleştirdi. 

Zeydan Karalar’ın, parti bileşenlerini hiçe sayıp “Oğlumla birlikte bana seçim kazandıran adam” dediği Başsoy, “AK Parti başka bir ülkede olsa sol devrimci söylemler diyebileceğimiz söylemlerle iktidara geldi. Muhalefetin 'geliyor gelmekte olan az kaldı' gibi söylemleri siyasetsiz seçmeni korkutuyor” saptamasında bulundu. 

Başsoy, 14 Nisan 2022 günü katıldığı bir canlı yayın programında da "Seçmenin ne olduğu belli olmayan 6 kişilik ittifaka oy verme ihtimali yüksek gelmiyor. Nasıl olsa seçim kazanılacak' diye bir hülya var orada. O hülya bana kâbusa dönebilecek bir rüya gibi geliyor." ifadelerine yer vermişti. 
 

“ZEYDAN İSMİNE BENİM DE KATKIM OLDU”

Ateş İlyas Başsoy, "31 Mart sürecinde sen ve ekibin CHP Genel Merkezi ile çalıştın; CHP Yerel İletişimlerden Sorumlu Grup Başkanı olarak. Nasıl bir çalışmaydı bu?" sorusu üzerine "Türkiye'yi dolaştık, bizzat ben 80 kenti gezdim. İstanbul, Ankara, Bursa, Adana, Antalya ve Mersin öncelikli illerdi, derinlemesine çalışmalar yaptık.  Biz bunları yaparken hiçbir aday belli değildi. İsimler, bizim ön çalışmamızda çıkan “robot resimlere” uyan profiller bulunarak belirlendi. Zeydan Karalar da bunlardan biriydi. O sırada Radikal Sevgi kitapçığını tüm illerde teşkilatlarla konuşmaya başlamıştık" ifadesini kullanmıştı.

AdminAdmin