EKONOMİ
Giriş Tarihi : 25-05-2023 16:15

Son dakika haberi: Bakan Bilgin net konuştu, tarih verdi: 4D'li taşeron işçilere kadro, emekli ve memur maaş zammını söyledi!

Son dakika açıklamasında, Bakan Bilgin kamu personellerinin maaş zammı ve kadro konularındaki çalışmaların tamamlandığını ve son aşamaya geldiğini ifade etti.

Son dakika haberi: Bakan Bilgin net konuştu, tarih verdi: 4D'li taşeron işçilere kadro, emekli ve memur maaş zammını söyledi!

Son dakika haberi: 4D'li taşeron işçilere kadro, emekli ve memur maaş zammını söyledi! Bakan Bilgin net konuştu, tarih verdi-  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, memurlar ve emekliler arasında merakla beklenen maaş zammı konusunda önemli bir açıklama yaptı. Bakan Bilgin, son dakika açıklamasında kamu personellerinin ve emeklilerin maaş zammına ilişkin detayları paylaştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den

Maaş Zammı ve Kadro Konusunda Açıklama

Son dakika açıklamasında, Bakan Bilgin kamu personellerinin maaş zammı ve kadro konularındaki çalışmaların tamamlandığını ve son aşamaya geldiğini ifade etti. Bakan Bilgin, bu konuda hükümetin ciddi adımlar attığını vurgulayarak, memurlar ve emekliler arasındaki beklentilerin karşılanacağını belirtti.

Memurlar ve Emeklilere Maaş Zammı Müjdesi

Bakan Bilgin, açıklamasında memurlar ve emekliler için önemli müjdeler verdi. Temmuz ayı itibarıyla memurların 22 bin lira maaş alacaklarını duyuran Bakan Bilgin, emeklilere ise 7,500 TL'lik bir maaş artışı yapıldığını belirtti. Ancak bu artışın 7,500 TL'nin üzerinde maaş alanlara henüz yansıtılmadığını ifade etti. Bakan Bilgin, bu konuda da gerekli düzenlemelerin yapılacağını ve söz verdiklerini dile getirdi.

Son dakika haberi: Bakan Bilgin net konuştu, tarih verdi: 4D'li taşeron işçilere kadro, emekli ve memur maaş zammını söyledi!

Taşeron İşçilere Kadro Konusu

Bakan Bilgin, açıklamasında taşeron işçilere kadro konusuna da değindi. Deprem nedeniyle taşeron işçilerin meclise yetiştirilemediğini belirten Bakan Bilgin, bu sorunun da çözümü için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Ayrıca, bakanlık olarak birçok sorunun çözümüne odaklandıklarını ve başkanlık sistemi sayesinde birçok sorunun çözüldüğünü ifade etti.

Türkiye'nin Emekçilerine Destek Çağrısı

Bakan Bilgin, açıklamasının sonunda Türkiye'nin emekçilerine seslenerek, destek vermelerini ve güçlü iradeye sahip çıkmalarını istedi. Türk emekçilerine başka bir adres olmadığını vurgulayan Bakan Bilgin, Türkiye'nin büyüdükçe emekçilerin de büyüyeceğini dile getirdi.

Harun KayaHarun Kaya