Sosyal Medya Fenomenleri Buluştu

YAŞAM - 15-05-2022 15:14

Sosyal Medya Fenomenleri Buluştu
Advert


Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, Adana Kadın Kooperatifleri Birliğine ait satış mağazasında düzenlenen bir etkinlikte Adanalı sosyal medya fenomenleriyle bir araya geldi.

Adana Kadın Kooperatifleri Birlik Mağazasının tanıtımının yapılması, Adanalı kadınlar tarafından üretilen el emeği ürünlerin ve Adana’nın yöresel yemeklerinin sosyal medya fenomenlerine tanıtılması amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte bir konuşma gerçekleştiren Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan kadınların sosyal ve ekonomik yaşamda daha fazla yer almasına imkan sağlayan kadın kooperatiflerinin önemine değinerek “Kadın kooperatifleri,  ilimizin sosyal ve ekonomik bakımdan kalkınmasına katkı sağlıyor. Bizler kadınlarımızın hayatın her alanında aktif olmalarını istiyoruz. Sayın Valimiz de buna çok önem veriyor. O sebeple Valilik olarak kadın kooperatiflerimizi desteklemek için gereken tüm faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Bu konudaki projelere destek oluyoruz. Burada Adana’mızın çeşitli ilçelerinde üretilen birçok çeşit ürün var. Mevcut ürünlerimiz standart ve rutin değil. Takılar, el yapımı ürünler, baharatlar, seramik ürünler bunlardan bazıları. Olgunlaşma Enstitümüz ve Güzel Sanatlar Fakültemiz burada gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda, ürünlerimizin geliştirilmesi ve iyileştirilmesinde daima bize destek oldular, olmaya da devam ediyorlar. Destekleri için çok teşekkür ediyoruz. Siz değerli sosyal medya fenomenlerimizin de bu konuda bizlere destek olacağınıza gönülden inanıyorum. Adana, Çukurova ve Toroslardaki tüm kadınlarımız adına sizlere teşekkür ediyorum. Burayı el ele vererek hep beraber geliştirelim istiyoruz. Kadınlarımız; yiyecek, içecek ve diğer ürünler olmak üzere birçok ürün üretiyorlar, mutlu oluyorlar. Biz de bu mutluluğu onlara verdiğimiz desteklerle sürdürmeyi istiyoruz. Buradaki ürünlerin üretimine katkı sağlayan tüm kadınlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”dedi.  

İlçelerde üretilen yöresel ürünlerin özelliklerini anlatarak ürünleri tanıtan ve il genelinde kadın kooperatiflerini geliştirmek kapsamında gerçekleştirilen çalışmaları anlatan Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, kooperatifin faaliyetinin sürdürülebilir bir hale gelmesi için gerçekleştirmeyi planladıkları yeni çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Program, Adana Kadın Kooperatifleri Birlik Mağazasının gezilmesi ve burada satışa sunulan el emeği göz nuru yöresel ürünlerin incelenmesiyle sürdü.

DİĞER HABERLER
Z Kuşağı Seyhan Fast ile Stres Attı

Z Kuşağı Seyhan Fast ile Stres Attı

27-06-2022 - YAŞAM

Çukurova Rotary’de Yeni Başkan; Sevimli…

Çukurova Rotary’de Yeni Başkan; Sevimli…

26-06-2022 - YAŞAM