https://www.objektifa.com/files/uploads/user/9b5527044c6c8470d1b47642c872a2a1-eea35c86aceb7fc597e2.jpeg
Ali Pekmezci
Advert

Zeydan’ın Yediği Kongre Tokatları

08-05-2022 19:00


Zeydan Karalar’da bitmek tükenmek bilmeyen ego ve hırsının yanında bir de Adana’yı dizayn etme hastalığı var. 

Daha Seyhan Belediye Başkanlığından itibaren CHP’yi dizayn etmeye koyuldu, bunu başardı da.  

Rahmetli babam sıkı CHP’liydi. Henüz çocuktum. İnönü Caddesi’ndeki eski il binasında, dönemin il başkanlarının karşısında ayakta durup ceket ilikleyen milletvekili ve belediye başkanlarını görmüştüm. 

Şimdi belediye başkanının karşısında düğme ilikleyen İl Başkanına şahitlik ediyoruz. Adana’da CHP’nin genetiği ile oynandı. Ruhu çalındı. Parti İl Başkanlığının (örgütün) hükümsüzlüğü artık tescillendi. 

Zeydan eşittir CHP günlerine kadar geldik. 

Keyif almıyorum; bu satırları yazarken ne kadar üzgün olduğumu sizlere anlatamam. 

Zeydan’ın Adana’yı dizayn hastalığı örgütlerin ardından oda ve STK’lara da sıçradı.


Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun (ASKF) 2017 yılındaki kongresinde Ahmet Bozan karşısında Ali Gülleri’yi destekledi; farklı bir şekilde seçimi kaybetti, rahmetli. 

Gülleri ‘aday değilim’ demişti, ancak Zeydan Karalar’ın baskısı sonucu yarışa girdi. Kaybettiği kongreden üç ay sonra da kahrından vefat etti. 

Bu, egosu yüksek başkanın yediği ilk kongre tokadı olmuştu. 

Yine ASKF’de, Mart 2021’deki kongrede Zeydan Karalar’ın desteklediği isim bu defa Ramazan Çimen’di. Ahmet Bozan, amatör spora burnunu sokan Zeydan’a bir tokat daha attı. 

Geldik, Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Kongresi’ne.. 

Henüz 3 ay önce gerçekleşen seçimde, Adana BŞB Başkanı Zeydan Karalar‘ın ölümüne desteklediği, belediyenin tüm imkanlarını ayaklarının altına serdiği Umut Baykan kaybetti; kazanan Tahir Alpaslan oldu. 

Ayak bastığı yerde ot bitirmeyen Zeydan, kendi adayına bank ve kulübe verdi, Umut Baykan üyelere dağıttı, karşılığında oy istedi. Yine de olmadı. 

Ve, Niyazi Göğer. 

O da CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkanı’na kongrelerde iki defa tokatladı. İlkinde Nihat Sözütek’i, ikincisinde Yalçın Avcı’yı alt etti. 

Dün (7 Mayıs) kongre salonunda ve dışarıda Zeydan Karalar aleyhine sloganlar atıldı. 

Aslında, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin kongrelerinde AK Parti - Zeydan Karalar çekişmesi yaşandı. Dolayısıyla kentin siyasi geleceği noktasında bir ipucu bulabiliriz. 

Müdahale ettiği tam 5 kongrede hezimete uğratılan BŞB Başkanı özelinde CHP genel merkezi ders çıkarmış olabilir mi!

Millet İttifakı’nın oyunu artırdığı bir süreçte Adana’da yaşananlar, vatandaş memnuniyetsizliği ve bunun anketlere dahi yansımaları Zeydan’ın CHP'yi sırtlayan değil ‘CHP’nin sırtında bir kambur’ olduğunu açıkça gösteriyor. 

Ders alındıysa ne alâ;

Aksi takdirde CHP adına daha büyük hayal kırıklıkları söz konusu olabilir. 2024 tokadının telafisi mümkün değil.