YAŞAM
Giriş Tarihi : 07-11-2023 09:27

100. Yılda 100 Öğrenci Adana’yı Gezdi

100. Yılda 100 Öğrenci Adana’yı Gezdi


Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları kapsamında 100 öğrenci Adana’nın tarihi yerlerini gezdi.

Gökçeler Köyü Üniversiteliler Derneği Başkanı Fatih Kara’nın ve öğretmenlerinin rehberliğinde  Seyhan ilçesine bağlı Zeytinli Köyü ilkokulunda öğrenim gören öğrenciler için anlamlı bir etkinlik düzenlendi.

Köy okulu öğrencileri Cumhuriyet’in 100. yılını anlamlı bir şekilde kutlamalarına katkı sağlamak, onlara Cumhuriyet’in değerlerini ve önemini aktararak bu değerlerin korunması ve yaşatılması konusunda bilinçlendirmek amacıyla Seyhan ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla unutulmayacak bir gün geçirdi. 

Gezi kapsamında öğrenciler, Tepebağ mahallesinde yer alan başta Atatürk evi olmak üzere, müzeler, tarihi yerleri ziyaret etti. Buraları görme, inceleme ve öğrenme fırsatı bulan.minikler ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek Gökçeler köyü derneği başkanı Fatih Kara'ya ve öğretmenlerine teşekkür ettiler.

Başkan Fatih Kara'da böylesine anlamlı bir günde öğrencilere gitmedikleri, göremedikleri yerlere götürerek onların sevindirmekten çok mutlu olduklarını belirterek dernek olarak bu tür etkinliklere devam edeceklerini ifade etti. 

 

AdminAdmin